Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió kezelése. Gyógyszer...

Depresszió kezelése. Gyógyszerekkel? Tapasztalatokra lenne szükségem!

Figyelt kérdés

Szeretnék segíteni egy számomra közel álló személyen aki depresszióba esett. Pszcihologushoz nem szeretne elmenni, azt mondta nem tudna egy vad idegennek beszélni őszintén. Ezért a más lehetőségekre vagyok kiváncsi. Az antidepresszáns és társaira amit az orvos ír fel hogy ezekkel lehet együtt élni? Mi a hatása? Tényleg segíthet? A stresszoldó teáknak van értelme?

Vagy mi a megoldás egy depresszió leküzdésére? Az okok megvannak természetesen tudjuk a depresszió okát viszont nem tudjuk mi az ami segítene.

Ami jellemző rá: fáradtság, rossz alvás, kedvetlenség, szexuális problémák , ingerlékenység

Azok tapasztalatára lennék kiváncsi akik szedik vagy szedtek ezeket a gyógyszereket a depresszió leküzdésére.



2020. jún. 10. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ideig óráig segithetnek a gyógyszerek, de ahogy írtad, a probléma megoldásán kellene inkább gondolkodni. Sajnos az a tapasztalat, hogy a probléma megoldása nélkül nehéz kigyógyulni, a probléma megoldásával viszont gyorsan gyógyulnak az emberek.

A gyógyszerekkel együtt lehet élni, de hosszú távon nem érdemes. Nehéz megmondani, hogy milyen hatásai vannak a gyógyszereknek, mert mindenkire máshogy hathatnak ezek a szerek, mint ahogy mindegyik papírján is rajta van, hogy a szedése okozhat javulást, de rosszabb állapotot is (a mellékhatasok résznél elég részletesen vannak leírva). A hatás szerintem egyéntől függő.

Plusz még az a tapasztalatom, hogy nekem többet segített a pszichológussal való beszélgetés, mint a gyógyszer szedése. Bár írtad a kérdésben, hogy ez nem biztos, hogy opció, de azért gondoltam megosztom. Eleinte engem is frusztrált, hogy ő egy idegen, de pár alkalom után ez már nincs így, érdemes kipróbálni.

2020. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy olyan dolog a probléma forrása amin nem lehet már változtatni hanem valahogy ellene engedni vagy túl lenni rajta ami neki nem igazán megy. Minden esetre megpróbálom neki mondani a beszélgetős dolgot de ahogy ismerem nem lenne őszinte úgy pedig csak pénz kidobás. 😔
2020. jún. 10. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Sajnálom, hogy nem lehet változtatni a problémán. Én eredendően pszichiáterhez mentem súlyos problémákkal, szedtem gyógyszert, és ott kaptam egy pszichológust, ami a kezelés része volt. Így ingyen volt :).

Az orvossal való beszélgetés után nem volt muszáj szedni a gyógyszert, de a pszichológus így is járt a dologhoz. Addig jártam, amíg szükséges volt, ameddig én szükségét éreztem.

A kineziológus bár fizetős (és nem kevés pénz is), de az is jó. Azt is próbáltam, ott nem kellett annyit mesélnem magamról, máshogy dolgoztunk együtt, de azt is tudom javasolni, nagyon jó volt. Talán ő többet tud segíteni ezekben az elengedős dolgokban, nekem is ilyen jellegű volt a gond. Kicsit olyan ezo cuccnak tűnik ez a kineziológia, de tud segíteni.

2020. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pszichiáterrel is el kell beszélgetni, különben nem tud diagnosztizálni, nem írja fel csak úgy a gyógyszert. És az hiába segít, sok mellékhatása van. Szerintem sokkal jobb lenne, ha mégis meggyőznéd, hogy menjen pszichológushoz, ha a problémát nem lehet megoldani, segíthet feldolgozni, és az lenne hosszútávon a legjobb.
2020. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!