Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy, hogy nagyon...

Miért érzem úgy, hogy nagyon gyorsan telik az idő, miközben szenvedek a depressziótól es a személyisegzavartól es teljesen üres az életem?

Figyelt kérdés
Teljesen egyedül vagyok minden nap, 7 eve depressziós, a virus miatt nem tudtam külföldre menni dolgozni, ezért január óta minden napomat a szobámban töltöm egyedül es bem történik semmi. Bipolaris vagyok es borderline, egesz nap minden nap csak szenvedek, sirogorcseim vannak es duhrohamaim, bántom magam, szóval egy pokol az egesz. Kapcsolataim nyilván nincsenek, január óta szó szerint be vagyok zárva a szobámba, megorulok a magánytól, vannak napok, amikor ki sem tudok kelni az ágyból, rengeteget fogytam es mégis úgy érzem, hogy 3 hét alatt eltelt ez a 7 hónap. Elvileg akkor telik gyorsan az ido, amikor jól érzi magát az ember, en szinte minden nap bőgök es meg akarok halni, mégis extrém gyorsan múlnak a napok. Lehet, hogy annyira rossz állapotban vagyok, hogy mar nincs idoerzekem?
2020. júl. 25. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Miből élsz? Hány éves vagy? Ennek amit csinálsz tényleg nem sok értelme van. Kéne valami munka ami miatt muszáj felkelned. Együtt érzek veled az én helyzetem is csak annyival jobb hogy van munkám ahova bejárok meg még érdekelnek dolgok ezért nem semmittevéssel telik az idő de folyton rosszul vagyok meg álmos és fáradt és szomorú.
2020. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van pénzem az eddigi munkámból es szinte semmire nem költök, lemenni a boltba egy borzalmas erőfeszítés, kb. mintha háborúba mennek, szóval kajára is alig költök, sokszor nem is eszem. Borzalmas érzés, hogy megint elment az életemből ennyi idő, pedig gyerekkoromtól kezdve rengeteget voltam otthon egyedül, mert nem volt tarsasagom. Ez a nyomorult virus most a munkámat is elvette... semmit nem tudok tenni a helyzet ellen, nincsenek barátaim, sem testvérem, kapcsolatom soha nem volt ilyen betegen nyilván. Mar semmivel nem tudom elterelni a figyelmen, de internet nélkül megbolondulnek az biztos, ez az egyetlen kapcsolatom a külvilággal. Bárcsak könnyű lenne az öngyilkosság. Gyűlölöm az életem, egyszerűen gyűlölöm.
2020. júl. 25. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Visszafele nezve eleve maskepp latjuk az idot. Masreszt az esemenytelen, ingerszegeny napok, honapok egybemosodnak. Ha eljutsz odaig, hogy legyen a napjaidban tortenes, valtozatozatossag, akkor az ido kitagul.
2020. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. En is Borderline-os no, de 31 evesen elfogadtam az antidepresszanst. Funkcionalni kezdett az eletem. Kiderult az is, hogy egyutt kell es akarok elni a gyogyszerrel, mert az elvonasi tunetekkel mindig meg tudtam kuzdeni, de sajat magammal nem. Husz ev utan azert tert vissza a demon, mert ugyan jodolgban, de baromi esemenytelen lett az eletem. De nem ugyanaz, mint azelott. Akkor minden korulmeny kozott szenvedtem.

Mindenkinek mas gyogyszer valik be, de egyetlen megoldas. Ami melle elni kell az eletet, mikor hat het utan erezni lehet a jo hatast.

2020. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt nem értem ebben a történetben, hogy ha a boltig is alig tudsz elmenni akkor hogy mentél volna külföldre dolgozni? Csak azért mert nekem is baromi nehéz minden, de én 15 percre dolgozom, ezt még tudom teljesíteni. De tuti nem tudnék még a szomszéd városba se elmenni 1 hétre nyaralni, nemhogy külföldre menni élni. Szóval szerintem keresned kéne valami munkát a közelben és az talán elindítana egy úton felfelé mert szerintem te is tudod, hogy az otthon ülök egyedül a legrosszabb amit tehetsz. Egy idő után már nem tudsz reálisan gondolkozni és elborítja az agyad a félelem meg a magány. Ebből a szituációból nincs kiút, csak az ha megtöröd ezt az ördögi kört és belekezdesz valamibe. Pl lemehetnél este sétálni egyet vagy futni. Jót tenne.
2020. júl. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon összemosódnak az elmúlt hónapok, sőt mar az elmúlt évek is, meg akkor is, mikor dolgoztam. Nemrég voltam először pszichiaternel, megmondta, hogy mindenképp szednem kell a gyógyszert. Igaza is van, de meg mindig eléggé rettegek tőle es a mellekhatasoktól. Bar olyannyira tulgondolok mindent es perfekcionista vagyok, hogyha tényleg hatna, akkor meg azért utalnam magam, hogy nem szedtem eddig.
2020. júl. 25. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van.

1. beszeded a gyógyszert és örülsz ha hat. Olyan szempontból jó helyzetben vagy, hogy otthon lehetsz amíg kialakul a hatása, nem kell munkahelyen kínlódnod, ha esetleg kijön valami mellékhatás.

2. kisétálsz a lakásodból és csinálsz valamit gyógyszer nélkül.

Teljesen megértelek, és sem mertem beszedni. Bár én ha egyszer rászánnám magam és hatna nem siránkoznék a múlton.

De valamit valamerre lépned kell mert ha hónapokig nem változott semmi az otthonléttől akkor ez jobb nem lesz sajnos amíg nem lépsz valamerre. :(

2020. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
5os: mindig is nagyon ambivalens érzés volt, mikor kimentem külföldre, mert bar a munka volt az egyetlen, ami motivált, sokszor voltam lelkileg es fizikailag gyenge, es halálra aggódtam magam, hogy mi lesz kint. De ennek ellenére az utazás azért volt, hogy ki tudott rángatni a nagyon rossz helyzetből, bar sokszor volt olyan, hogy a munkahelyemen bogtem el magam, vagy egy idegen városban, mert ott is magányos voltam es tudtam, hogy egyszer haza kell jönnöm, amit gyulolok. Minden egyes hazautamat végigbőgöm, olyan, mintha a pokolba jönnek vissza... képzeld el, hogy nincs senkid, nem is tudsz kapcsolatokat kialakítani es amikor itthon kell lenned, egesz nap csak fekszel magadban. Bar nekem szeritem az a sorsom, hogy magányos legyek, óvodás korom óta extrém magányt es ürességet erzek, ezt semmi nem tudta elvenni. Tényleg kell a gyógyszer, végig is amúgy sem tervezek megoregedni.
2020. júl. 25. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Megértelek én is nagyon egyedül vagyok. De ha ezen ennyit segített az utazás, akkor nem az lenne a megoldás, hogy egy másik országban kezdj új életet. Tudom a járvány most megnehezíti a dolgot. De van ahol nem olyan magas a betegek száma, talán érdemes lenne megpróbálni.
2020. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!