Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Altató hatására kiteljesedik...

Altató hatására kiteljesedik a művészetem, kreativitásom, és logikám. Miért és hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Nemrég próbáltam ki, hogy bevettem egy altatót, és írtam utána egy novellát. Kicsit fura élmény, a betűk táncolnak előttem, és elég gyakran mellégépelek, néha a mondatok sem helyesek stilisztikailag, de mikor másnap visszaolvasom, kijavítom a hibákat, valami fölmérhetetlenül zseniális alkotás kerekedik ki belőle - persze csak saját magam szerint - de ezerszer jobbakat írok altatóval mint nélküle. A megfogalmazás, a történet, egyszerűen egy magasabb szinten van nálam. Mintha nem is én írtam volna. Legutóbb pedig sakkoztam a telefonom ellen. És totál simán megvertem, holott elég nehéz szintre volt állítva. Megláttam olyan lépéseket, amit altató nélkül sosem láttam. És olyan teljesen egyértelműnek tűntek olyan összefüggések, amelyek éber állapotomban percek alatt is alig látok meg. Mintha szuper agyam lenne az altató okozta félálom szerű állapotban. Kicsit mintha a Csúcshatásban érezném magam. Ilyesmit tapasztalt már más is? Mi ennek a magyarázata?

2020. júl. 28. 01:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

9/10-es

Megérteném, hogy ezt mondod, ha mondjuk kimennék az utcára, vagy elkezdenék kocsit vezetni ilyen állapotban, az tényleg nagy baromság lenne. De úgy, hogy kb végig az ágyban fekszem, beveszek egy altatót és onnan még fektemből laptopozok kicsit, szerintem senki nem fog ebbe megsérülni. Max a WC-ig támolygok még el, mert néha bizony fura mód hashajtóként is funkcionál az a gyógyszer (már ha ugyan arról beszélünk), de utána mindig nagyon könnyen elalszom. Tehát számomra egy altató csak megnyitja a kaput, azt a lehetőséget hogy bármikor képes legyek elaludni, ami óriási kincs számomra, mert amúgy képes vagyok néha egész éjszakákat is végigforgolódni nagy álmatlanságomban úgy, hogy celluxal is akár leragaszthatnám a szemem, akkor is kipattanna.

2020. júl. 30. 21:57
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván én sem azért tudom, hogy zolpidemet szedtél be (igen azt), mert olyan jó alvó lettem volna egész életemben... :D


Én csak azt mondom, hogy ne értékeld túl azt az állapotot. Egyébként ilyen kreativitás téren a zolpidem nagyjából a semmi és a dupla semmi környékén van a tudatmódosító szerek közül. Valószinüleg tényleg az van, amit már előttem írtak, egyszerüen felszabadulsz, és hagyod az elméd kicsit futni.

2020. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Csicsky ***** válasza:

Találtam egy cikket, ami a Zolpidem esetleges mellékhatásáról ír, ami akkor következik be, ha az illető a bevétele után nem fekszik le rendesen aludni:

[link]

Idézek a cikkből:

John Vlahides repülőútja Londonból San Franciscóba egészen mókásra sikerült 2008-ban. Megtanította egy légiutas-kísérőnek, hogy kell beduin turbánt csinálni pokrócból, aztán egy fiúnak mutatta meg, hogyan kell papírrepülőt hajtogatni. És az utasok feje felett röptetni. Elég nagy rumlit sikerült vele okoznia.

A férfi jól szórakozott, viszont végig azt hitte, hogy alszik.

Két kis palack bort ivott meg, egy milligram nyugtatót és 10 milligram Ambien nevű népszerű, vényköteles altatót vett be. Rákészült a nagy alvásra, és fogalma sem volt, hogy mit művelt, amíg másnap meg nem látta a fotókat az útról a telefonjában. Akkor viszont minden beugrott neki.

Mi az az Ambien? Egy amerikai altató gyógyszer neve. A Sanofi gyártja, zolpidem a hatóanyaga.


Továbbá egy tájékoztatóban meg a következőket írják a zolpidem-tartarátról:

Alvajárás és az azzal összefüggő viselkedésformák

Alvajárást és az azzal összefüggő egyéb viselkedésformákat, mint az „alva-vezetés”, ételkészítésre és elfogyasztására, vagy telefonálásra és a nemi aktusra vonatkozó amnéziát jelentettek azoknál a betegeknél, akik zolpidemet szedtek és nem voltak teljesen éber állapotban. Az alkohol és más központi idegrendszeri depresszánsok együttes alkalmazása zolpidemmel, és a javasolt maximális adagnál nagyobb adagban alkalmazott zolpidem fokozzák ezen viselkedésformák előfordulásának a valószínűségét. A zolpidem-kezelés megszakítása erősen mérlegelendő azoknál a betegeknél, akiknél ilyen viselkedésformák (pl. alva-vezetés) észlelhetők, annak megelőzésére, hogy a beteg saját magát és másokat veszélyeztessen.


Akkor ezek szerint másnál is létrehozhat egy olyan megváltozott tudatállapotot, amelyikben aztán egészen másként reagál, mint normál állapotban.

2020. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

13


ezért írtam neki, hogy feküdjön le olyankor... :D Durván lehet tőle hallucinálni. Mondom ezt én, aki 350microgramm LSD-t is evett már. :)

2020. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Huhh, ez elég durva :D Nem is tudom, milyen lehet altatóval társaságban lenni, de én biztos nem vállalnám fel magam. Kb őszinteségi rohamom lenne. Jobb ezt az ágyban kiheverni :D Max a betűk táncolnak előttem a monitoron, de egy sima kép is úgy hullámzik, mintha a tér össze-vissza görbülne körülötte.
2020. júl. 30. 23:24
 16/25 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem nagyon sok függ attól, hogy az ember mennyire képes ura lenni saját magának. Egyrészt a saját testének, másrészt a szellemének. Én például elég kivételes eset vagyok abból a szempontból, hogy egész életemben mindig mindenben tudatos döntést hoztam. Tudatosan alszom el, tudatosan vagyok csontrészeg is, tudatosan álmodok, egyszerűen bármilyen állapotba legyek, mindig mindennel képben vagyok. Soha nem voltak dühkitöréseim se, mert tudom kontrollálni az érzéseimet, és szerintem így vagyok az altatóval is. Kicsit fura minden, de végig nálam a gyeplő. Szerintem azok hajlamosak alvajárásra, meg egyéb ilyen dolgokra, akik alapból se nagyon tudják kontrollálni magukat. Például sokszor hallom, ahogy barátaim ilyeneket mondanak hogy "véletlenül bealudtam a filmen" Hogy lehet véletlenül bealudni?? Én döntöm el, hogy lecsukom a szemem, én döntöm el hogy mennyi ideig tartom csukva, én döntöm el hogy most aludni akarok e vagy sem, hogy történhet mindez véletlenül meg? Ezt sosem értettem. Aki képes véletlenül bealudni, az akkor biztos képes véletlenül enni, meg véletlenül autót vezetni is. Mikor épp alva jár :D
2020. júl. 30. 23:31
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kene valami ilyen szer, hatha jo hatassal lenne a rajzaimra. Mindig ugy erzem, hogy tul tudatosak a rajzaim, emiatt hiaba nem szarok, siman csak unalmasak🤔 Alkoholt akartam eddig kiprobalni, de szerintem annak nem lenne olyan hatasa, eleve csak almos leszek tole, ha nem iszom le normalisan magamat.
2020. júl. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

17


Mi lenne, ha nem nyúlnál szerekhez? :D Nem jó dolog ez, hidd el nekem...

2020. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
18-as, ünnepnapokon azért nem rossz :D Tehát heti 1 óra szerintem simán belefér. Én emellett nem iszom, nem dohányzom egyáltalán, semmi függőségem nincs. Az altató is elfogyott már egy ideje, egyáltalán nem remegek utána, csak kicsit sajnálom hogy nem készülnek már olyan rohadt jó írások. Ha te is így vagy vele, tehát be van bizonyítva magadnak, hogy képes vagy uralni magad, és nem növeled ezen esetek gyakoriságát, akkor semmi gond nem lesz beéőée. Amúgy rajzolni, hát, nem tudom mennyire lenne jó. Én is szoktam rajzolni, de sosem próbáltam még altató után. Bár az írásból kiindulva, szerintem valami földöntúli káosz lenne belőle, mely a teljes értéktelenség, és a zsigeri zsenialitás határmezsgyéjén balanszolna. Mert míg az írást utána ki lehet javítani másnap, félregépelt karakterek, ragozási hibák, stb, és letisztulva tényleg tökéletes alkotás jön ki belőle. Rajznál utólag nem tudom mennyire lehet belejavítgatni, illetve, hogy ez nem öli e meg teljesen az összképet.
2020. júl. 31. 17:32
 20/25 anonim ***** válasza:
Nézd, nekem teljesen felesleges ezeket mondani, én 30 gyógyszer, meg úgy 150 drog után mondom a következőt... semmit se használj rekreációs szándékkal. pontosan ezzel a szöveggel kezdi minden drogos, elne gondold már, hogy úgy kezdik ők, hogy na mostan én függő leszek :D
2020. júl. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!