Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Velaxint meddig kell szedni...

Velaxint meddig kell szedni vagy ki meddig szedte?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ameddig a kezelőorvosod utasítja.

Vele konzultálj erről.

2020. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván, csak azért érdekelne, mert nagyon idegesítőek a mellékhatások, bár még csak bő egy hete szedem és elvileg 2 hét alatt múlik el, míg hozzászokom, de nem tudom, eddig ahogy emelve van az adag, csak rosszabb.
2020. júl. 30. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Kitartást! Bírd ki ezt a hozzászokási fázist és utána sokkal jobb lesz.

Emelésnél lehet rosszabb egy kicsit ez igaz. Milyen fajta mellékhatásokat tapasztalsz? Én is nemrég kezdtem el ssri-t szedni. Nálam (ált) remegés, éberség, estefelé ilyen pörgős állapot és tág pupilla. Meg ilyen feszültség érzés de nem feltétlen rossz értelemben, de úgy érzem jól reagál rá a szervezetem mert ezeket sem élem meg különösebben rosszul. KB ezek a mellékhatások, szerencsére émelygés és étvágytalanság nincs pedig ezektől nagyon féltem.

Kívánok teljes felépülést!

Üdv:Balázs

2020. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
5 napig szinte semmit nem ettem, szédülés-egyensúlyzavar, nem bírok megülni, megállni, feküdni egy helyen. Eleinte meg be voltam lassulva, mint valami narkós. Remélem igazad van.
2020. júl. 31. 05:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ez függ attól, hogy mi a probléma, és az milyen módon zajlik le a jövőben nálad. Az általad említett mellékhatások egyébként már azon a szinten vannak, amivel véleményem szerint érdemes lenne felkeresni a kezelődokit, bár teljesen "normális", nem feltétlenül kell ezzel szenvedni így, lehet egy másik gyógyszer kíméletesebb lenne. Valószinüleg 1 hónapon belül elfognak múlni, és körülbelül annyi idő kell is neki, hogy elkezdje jótékony hatását kifejteni. Egyébként nagyjából (helyes terápia mellett, nem túl vészes problémánál) fél évig szokás szedni, de például van akinek élete végéig kell.
2020. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!