Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet veszélyes az antidepress...

Lehet veszélyes az antidepresszáns (Velaxin) elvonás?

Figyelt kérdés
1 hét alatt hagytam abba a szedését. 2 napja áramütésszerű érzésem van és émelygést érzek. Szerintetek hívjam fel az orvost? Lehetnek ennek veszélyei vagy ez természetes ilyenkor? Hogy lehet ezt enyhíteni? Lehet hogy nem 1 hét alatt kellett volna abbahagyni?

2018. nov. 15. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapig csökkentettem az adagot, mikor leszoktam.
2018. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem veszélyes, de túl gyorsan hagytad abba. Jobb 1-2 hónap alatt csökkentgetni a nullára. A tünetek normális elvonási tünetek, el fognak múlni, de lehet kell neki egy pár hét.
2018. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Túl gyorsan hagytad abba, minimum titrálással kellett volna. A doki megmondja mit csinálj, ha nagyon rosszul vagy.
2018. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én rosszul lettem, amikor abbahagytam, pedig fokozatosan történt. Frontint nyomtam helyette a megvonási tünetekre.
2018. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Cicus82 válasza:
Napi 300 mg(!) velaxint etetett velem az orvos.Kezdő adagom volt pánikra és depire 200mg.Folyamatosan jeleztem, hogy rosszabbul érzem magam napról napra.Ekkor emelte 300 mg-ra. Még jobban fokozta a szorongást, a nagy adag miatt görcsben álló ujjakkal zokogva ébredtem. Amikor sírva hívtam hogy nem bírom tovább, elmondtam a tüneteket, annyit mondott, ajjaj akkor ma már ne vegyen be, holnap csak két tablettát, szombaton egyet, vasárnap semmit. Ja és 3*1 frontint szedjen. Majd közölte hogy 2 hét múlva menjek rendelésre, mert neki dolga van, addig bírjam ki. Kaptam 3 napot, hogy lerakjam. Lassan 3 hete szenvedek a tünetektől. Hányás, hasmenés, szédülés, ingerlékenység. De kitartok... És orvost váltok...
2018. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Küld el az orvosod a jó büdös p-be. Mellékesen ez a hiba, hogy az emberek nem olvasnak utána mit szednek be, hanem egyből beszedik a sok szir-szart amit felírnak neki... 300mg venlafaxin tartalmú antidepresszánsból ÓRIÁSI adag. Én vagyok 225mg-on, és néhanapján pár napig le kell vinnem 150-re, mert folyamatosan a 225 nagyon elnyom. Próbáltam a 300-at egy hétig, na ott aztán nem volt semmi érzelmem, csak ilyen "venlafaxin high".


Mellesleg ez az egyik antidepresszáns, amit a legnehezebb letenni (az elvonási tünetek végett).

2018. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy ásítozok tőle mint valami barlangi medve.
2018. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig nem szabadna tőle, nekem hihetetlen mennyi energiát ad. Életben soha nem voltam ilyen éber, mielőtt nem szedtem.
2019. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem is úgy indult, hogy nagyon energikus voltam tőle. Pörögtem egész nap. Fél évig tartott ez a hatás. Utána épp ellenkezőleg. Az elvonási tünetek elmúltak teljesen kb 2 hét után.
2019. jan. 12. 12:18
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok.

Nem mostani felvetès de talàn a legfrisebb a tèmàban.

Kb 5-6 ève szedem ezt a”kàros” anyagot.

Szeretnèk ròla leszokni.

Igazàndibòl nem rudom milyen lenne nèlküle egyàltalàn szüksègem van mèg rà?Màs valamibôla. Szervezetem tudja-e elôàklítani a kellô szerotonin mennyisèget

50 mg nem gondolnàm nagy mennyisègnek.

Nem tudom eldönteni hogy a kevès mennyisèg okozhat idôbkènt problèmàt Nàlam.

Làttam hasonlò règebbi ilyen gyògyszer alatt,hogy tôbben azt èreztèk àramütèst èreztek a fejben.

Eddig Èn ezt a remek hasonlatot nem tudtam de igen mintha valami hirtelen megcsapna,Mintha egy befôttesgumit a tarkòmon csettintenènek el.

Ugyanakkor rengetegszer sôt mondhatnàm folyamatos szèdülèst ez szinte àlkandò az èletemben ami nagyon nem jò.

Nagyon lassù reakciò idôm van a gondolkodàsom szinte szûkül be.

Ès ami talàn a legroszabb a memòriàm hàt az egyre roszabb ès fiatal vagyok.

Szòval aki le tudta tenni ezt a szert hogyan sikerült hasonlò problèmàkkal küzdött-e.

Alternatívan szedett e mellè mondjuk valami gyògynövènyes szert.

Mert ugye arròl ne feledkezzünk meg a leszokàs alatti rossz tünetek ellenère a napokat èlni kell aktívan ès nem tehetem meg Èn sem,hogy elmegyek leszoktatàsi tp-re.

Vàrom a segítô szàndèkù gondolatokat.

2019. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!