Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért olyan nehéz elhinni,...

Miért olyan nehéz elhinni, hogy "csak" kényszergondolataim vannak és nem téveszme?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
O, mert a draga szorongas mar csak ilyen. :)
2020. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a fejedben fogalmazódik meg, és nem értesz vele egyet.


De van valami ami segít, hogy ne félj a gondolatodtól:

"Megtennéd magaddal?"

2020. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Érdekes, kb mindennap kell valami, ami megnyugtat, hogy nem téveszmém van.

Ez rengeteg energiát felemészt, hogy ezen kattogok

2020. aug. 2. 13:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran van ilyen gondolhatod? Mikről?
2020. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát stresszes időszakban naponta... De általában délelőtt ezek erősek, ha lefoglalom magam elmúlik.

Általában az van, hogy ilyenkor arra gondolok, hogy jaj de régen gondoltam már ilyen butasagokra na és bumm újra jön... :D

Általában olyasmit ezek, amiket olvastam, hogy skizofréniában vagy bármiben, ahol téveszme van előfordul.

Bármit, amit olvasok erről a témáról, azon akár napokig (90%ban délelőtt) tudok kattogni és gondolkodni.

Tudom, hogy butaság és tisztában vagyok vele, hogy nem tudnám ennyire nyilvánvalóan megállapítani, hogy nem így van.

De még is szorongok.

Pl olvastam, hogy üldözéstől félnek, akkor sokáig attól féltek, hogy majd én is ezt fogom gondolni. Vagy, hogy hallucinálni fogom a dolgokat magam körül és akkor megszégyenülök. Vagy mi lesz, ha egyszer csak megőrülök és kárt teszek valakiben...

Lényegében bármi, amit valaha olvashattam a témában... Ha a lufi felfújása egy tünet lenne, attól is félnék.

2020. aug. 2. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez furcsa, hogy olvasott dolgokkal van ez.

Orvos mondta hogy ez a bajod?

2020. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Persze. :D
2020. aug. 2. 16:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Miert furcsa az olvasott dolog? En egy cikk elolvasasa utan is siman panikszeru rosszulleteket produkaltam.
2020. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta, hogy biztos benne, hogy soha nem lesz olyan probléma, amitől félek...
2020. aug. 2. 16:35
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért mert nálam nem így működik :D

Nekem nem olvasott dolog a kényszergondolat.

2020. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!