Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lenne a legjobb megoldás...

Mi lenne a legjobb megoldás (depresszió, evészavar)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy nem tudom, mit kellene csinálnom a helyzetemmel: evészavarom van, viszont fizikailag sikerült magamat rendbe hozni, pár hónap kihagyás után újra megjött a havim és a testsúlyom a normális kategóriába tartozik. Azonban a gondolatok megmaradtak, gyűlölöm magamat, ahogy kinézek és akárhányszor próbálok visszakiabálni a fejemben levő hangocskának, hamar visszaesek és újra elkezdem éheztetni magam; egy ördögi ciklusba kerültem, és iszonyat fárasztó.


Vagy éheztetem magam és nem tudok koncentrálni az éhségtől, vagy eszek és pánikrohamom, illetve öngyilkossági gondolataim lesznek, amiket önkárosító módszerekkel enyhítek (vágás, égetés, ütés). Kívülről ebből semmi sem látszik, így úgy érzem, nem érdemlem meg a segítséget, de egyre jobban félek, hogy valóban öngyilkossághoz fogok fordulni... éppen ezért valahogy szeretnék segítséget szerezni, viszont nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.


Tudnátok ajánlani klinikákat vagy pszichiátriákat, akár olyat is, ami "bentlakásos"?



2020. aug. 2. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Neked egyrészt be kéne feküdnöd a phszihiátriára egy időre másrészt meg járni kéne folyamatosan phszihológushoz is

Utána szerezned kéne munkát, mellette sportolni kellene valamit rendszeresen

2020. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És Budapesten merre van befekvésre lehetőség? Próbáltam keresni helyeket, de nem tudom, melyek befekvősek és megbízhatóak
2020. aug. 2. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj el a phszihiáteredhez és az majd automatikusan intézi neked a befekvést egy phszihiátriára

Sokáig nem kell benn feküdni csak addig amíg jobban nem leszel phszihésen

Erősen ajánlom, hogy egy phszihológushoz is járj folyamatosan és hallgass rá amiket mondd ezzel az evészavarral meg testképzavarral kapcsolatban mert sokat tud segíteni és a rendszeres munkavégzés és a sport is sokat segítene

2020. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, menj Tündérhegyre, ott majd segítenek neked. (én is megyek, hasonló problémákkal)
2020. aug. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!