Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frissen végzett egyetemisták!...

Frissen végzett egyetemisták! Ti hogy viselitek, hogy egyetem után nehéz állást szerezni és mindenhova több év tapasztalat az elvárás?

Figyelt kérdés
Végig dolgoztam egyetem alatt, tehát több területen is sikerült gyakorlatot szereznem, persze nem több éveset hiszen a munkamnak igazodni kellett az adott felevemhez, így több munkahelyem volt az évek alatt. Az utolsó félév nagy részét otthon kellett tölteni tavoktatas miatt, mostmár lssan eltelik a nyár és alig van pár hely ahova behivtak interjúra, ott is minimum egy hónap mire egyáltalán bármilyen információt kapok felvettek-e. Fogalmam sincs mikor és milyen munkám lesz egyáltalán és otthon esz a fene, kezdek mar megőrülni....nagyon kivagyok mar lelkileg, hiányzik a pörgés, munka barátok... és bármit megadnék hogy elkezdhessek végre dolgozni hiszen ezért tanultam és dolgoztam évekig :( hogy vészelitek át ezeket a hónapokat?

2020. aug. 2. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg szakmádban nem tudsz elhelyezkedni, addig jelentkezz máshová is. Persze nem kell leragadni ott, de addig is elfoglalod magad, közben jelentkezel továbbra is munkákra. Én hiszek benne, hogy mindennek oka van, talán még nincs üresedés a számodra tökéletes cégnél, azért várat magára a dolog. ;)
2020. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem mar mindenfele munkara, nem fontos hogy a szakmámban helyezkedjek el. De egyszerűen hónapok óta semmi :(
2020. aug. 2. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Milyen szakon diplomáztál ?


Nekem az az irányelv, ameddigre lediplomázok, fix helyem legyen, ne kelljen keresgélnem, interjúkra járnom.

Addig olyan tapasztalatra tegyek szert, én válogathatok az ajánlatok között.

Pillanatnyilag ott tartok, nagyon kevés van vissza a diplomáig, szakmai tapasztalatom gyakornoki programokon, egyetemen által szervezett céges képzéseken, tanfolyamokon keresztül van/lesz.

Ezen kívül olyan kapcsolatrendszert próbálok összehozni, legyen ismerősöm, aki be tud ajánlani helyekre esetleg.


Tanulmányozva itteni kérdéseket, cikkeket, azt a tanulságot vontam le, állást keresni már jóval a diplomázás előtt el kell kezdeni.


Sajnos az elején, be kell vállalni rosszabb, kevésbé fizető és pörgős melókat a tapasztalat miatt, jobb híján. A pályakezdés elég nehéz tud lenni.

2020. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mielőtt végeztem en is voltam több helyen gyakornok, pont ezen megfontolásból. Az oneletrajzom a koromhoz képest úgy gondolom eleg jo, ahova hivtak interjúra oda a gyakornoki tapasztalataim miatt hivtak be. Más volt a terv a Covid elott, de sajnos ez nagyon keresztbe húzott mindent....
2020. aug. 2. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapból sem könnyű, a korona miatt majdnem lehetetlen állast találni.

Bár nekem diplomám nincs, tapasztalatom van, de nem jeleztek vissza sehonnan sem. Hogy viselem, hát, szarul. Most egy kicsit lejjebb kell adni az igényeket, takarítás, gyümölcsárusítás, kert rendbe rakás stb. Hirtelen ezek jutottak eszembe, ahova mindig kell ember. Ha majd helyre rázódik kicsit a gazdaság, el tudsz helyezkedni. Egyenlőre a túlélés a lényeg, nem csak neked, utána majd jöhet a karrier.

2020. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerencsére azóta sikerült elhelyezkednem egy remek helyen :)))
2020. aug. 17. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!