Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiket zárnak be kötelező...

Kiket zárnak be kötelező jelleggel pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyszer elmenni pszichológushoz mert úgy érzem lehetséges segítségre lenne szükségem de nem merek elmenni mert nem szeretném ha pszichiátriára zárnának és nem mehetnék haza, mert az otthonom kívül sehol sem tudok meglenni huzamosabb ideig, főleg nem ilyen helyeken.

2020. aug. 3. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

- konkret ongyilkossagi szandek kesz tervvel, idoponttal, az eletben mar minden elrendezve, elajandekozva, lezarva, bucsulevel megirva (csak halalvagy nem)

- kozveszelyesseg

- pszichozis (hallucinalas, amiben a hangok valamelyik elozore utasitanak)

Menj nyugodtan, ha mar ezt ide kiirtad, biztosan nem csuknak be. :)

2020. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak akaratod ellenére befektetni, nyugi.

Csak öngyilkossági vagy gyilkossági kísérlet esetén, de tőlem még akkor is megkérdezték hogy be szeretnék-e feküdni, nyílván igent mondtam, tudtak segíteni.

A pszichózist cáfolnám, mi annó segítséget kértünk orvostól, azt mondták hogy csak akkor fogadják ha saját akaratából megy. Nem tudom hogy mindenhol így van-e, de nekem ez a tapasztalatom.

2020. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Senkit! Csak akkor kötelezhetnek valakit kényszer gyógykezelésre,ha azt bíróság ítéli. Egyébként a beleegyezése nélkül senkit nem tarthatnak bent 48 óránál tovább,még akkor sem,ha mentő szállítja be. Hozzáteszem,hogy szerintem sajnos. Mert nagyon sok család, ember szenved pszichotikus betegséggel, vagy kábítószerrel,alkohollal élő családtagoktól és rengeteg az e miatti erőszak is.
2020. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De Téged a beleegyezésed nélkül biztosan nem csuknak be egy percre sem!
2020. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!