Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden nárcisztikus embernek...

Minden nárcisztikus embernek volt valamilyen trauma az életében?

Figyelt kérdés
Vagy ez kialakulhat spontán is? Esetleg mert ilyen nevelést kapott? És azt hiszik, ez a normális viselkedés.

#Nárcisztikus emberek
2020. aug. 6. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik felmenőm volt közel 100%-os nárcisz, az összes tünettel. Öten voltak testvérek, ebből két nárcisz. Koldusszegény, éhező, fagyoskodó, rongyos gyerekkoruk volt, analfabéta szülőkkel. Egymás elől lopták a családtagok a falatot. Semmi fegyelmezés nem volt.
2020. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 striga ***** válasza:
100%
Két embert tudok, mindkettejüknek nehéz gyermekkoruk volt, gondolom e miatt nárcisztikusak.
2020. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Igen mindenképpen kellett hogy legyen valamilyen lelki sérülés, mely az egészséges énkép kialakulását gátolta. De erre nem feltétlen fognak emlékezni vagy felidézni, hogy mi volt az a konkrét dolog.
2020. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én több ilyet ismerek, kivétel nélkül jómódú , vagy közel jómódú családokba nőttek fel, elkényeztetettek voltak a végtelenségig, és megszokták, hogy mindenki körülöttük ugrándozott, és leste minden óhajukat, sóhajukat. Kivétel nélkül egománok, és másokon keresztül gyaloglóak, akiknek egy fontos, még az embernél is: hatalom, és utána közvetlenül a pénzéhség. Ez a kettő mindegyiknél jelen volt. Szexuális értelemben meg egytől egyig kiégettek voltak.
2020. aug. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Spontán biztosan nem. Ennek a kialakulása egy hosszú folyamat és kora-gyermekkorból ered.
2020. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag genetikai érzékenység plussz trauma kora gyermekkorban.
2020. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is kettőt ismerek, sok testvérrel, szegénységgel, nehéz, elhanyagolt gyerekkorral.

Én úgy vélem, hogy a nárcizmusuk egyfajta túlkompenzálás a történtekre, önmaguk túlzott felértékelése és középpontba helyezése.

2020. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkinek nehéz gyerekkora volt, ahhoz képest, mint ő később szerette volna.

És manapság divat rásütni mindenkire, hogy nárcisztikus.

2020. aug. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 "Mindenkinek nehéz gyerekkora volt"


Nekem pl. egyáltalán nem volt nehéz gyerekkorom.

2020. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

Nekem anyukám nárcisztikus. Elmondani nem tudom nektek, mennyire nehéz elviselni. Bárki bánt (tanár, osztálytárs, munkatárs, főnök) van lehetőséged váltani. De szülőt nincs... Fáj a lelkem...


A kérdésre válaszolva neki (amennyire én észrevettem) az hozta elő, hogy még magát sem tiszteli, mindig és mindenkinek becsicskul. Rokonoknak, munkahelyen, mindenkinek... Na jött apám, aki életében egy széket nem tolt még be maga után, annyira elkényeztetett. És mivel anyám mindenkinek becsicskul, így nem mer neki ellentmondani. Ez a rengeteg feszültség viszont gyűlik. Valahol ki kell adni. És kin adná ki, ha nem azon a két emberen (én és tesóm), aki semmiről nem tehet és nem tud védekezni. Ekkora emberi nullaságot elképzelni nem tudok.


Anyám a szüleitől nem hozhatja, mert ők rendesek, és amúgy is van egy testvére, aki normális. Jajj ha tudnátok hányszor kívántam, hogy bár az ő gyerekeik lennénk.


Nekem a lelkem végletekig sérült, tehát kvázi nekem is van egy gyermekkori traumám. De elképzelni nem tudom, hogy a legrosszabb ellenségemmel úgy bánjak valaha, ahogy anyám velünk.

2020. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!