Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj ha magamban beszélek?

Baj ha magamban beszélek?

Figyelt kérdés

Valójaban barátaim sose voltam tipikus csendes gyerek, hát voltak rossz dolgok életembe

Pár kulcsszó:iskolai bántalmazás, alkoholista apa.

Régen csak hülyeségből csináltam ezt.

Mára meg elképzelek bizonyos élet helyzeteket ahol beszélek, kérdezek válaszolok.

Nagyon furcsa ezt leirni, ilyen álmodozás féleségnek nevezném.

Van egy képzelet beli haverom is, aki csak a félelmem jelképezi valójában nincsen.



2020. júl. 30. 00:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ melyik oldalról nézzük. Szerintem nem baj, mert így gyakorlatban vagy, "nem felejted el hogy kell kommunikálni az emberekkel", másrészt ezzel megnyugtatod magad valamennyire és kimeséled magadból a fájdalmat, ahelyett hogy butaságot csinálnál.

Akkor szokj le róla, ha már lesznek barátaid és ne kattanj bele a magadbabeszélésbe, maradj reális, maradj talajon.

Próbálj neten keresni barátokat inkább, próbálj barátkozni, de akkor hagyd ezt el viszont.

Addig teljesen ideális, amíg nincs kivel beszélned.

2020. júl. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Biztos nincs veked semmi baj. Ez tök alap mindenkinél.
2020. júl. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Veled *
2020. júl. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem baj, én is szoktam. Például káromkodni.
2020. júl. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hú akkor nem vagyok "be kattanva"

Próbálok leszokni, de eléggé introvertált vagyok.

Szeretek zenélni, de néha jó beszélgetni.

Valahol olvastam aki magába beszél az okos? Nem magasztalni akarok, de van ennek valóság alapja?

2020. júl. 30. 00:36
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Ne beszélj magadban mert bolondnak fognak nézni ha ezt valaki meglátja

Előfordul, hogy az ember magában beszél vagy káromkodik de ha már állandóvá válik a dolog akkor az már nem normális

A képzeletbeli barátokat meg felejtsd el inkább ugorj fel egy chatoldalra vagy fórumokra és ott beszélgess emberekkel,próbálj meg valós ismerettségeket kötni

2020. júl. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

De be vagy mint mostanra az emberek majd 70%-a ,csak nincsenek vele tisztába/nem akarnak tisztában lenni vele!


Az introvertáltsággal alapvetően nincsen gond, az se nem kiváltó ok se nem következmény, inkább tulajdonság!


Ha beszélgetni akarsz menj el ismerkedni, pl legyen egy hobbid amit szeretsz csinálni, és lehet pl elmenni összejövetelekre (Pl akik oldtimereznek elmennek időnként börzézni)


Téves infó, nem függ össze azzal hogy okos vagy-e, inkább arról van szó hogy az okos emberek előbb észreveszik hogy ez probléma és ezért elkezdenek erről valakivel beszélni, az okos, és a buta is beszélhet magában.


Mellesleg a magadban beszélgetéssel nincs gond, inkább azzal van ami lehet belőle, akár eljuthatsz a hasadt személyiségig is, és igen a képzeletbeli barát már mondható előjelnek, mondhatni kialakulóban van a másik személyiség.

2020. júl. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Tudod kontrollálni, és visszafogni a beszédedet; ha uralkodsz magadon. Ez pont olyan, vagy legalábbis olyasmi; mintha pl most mondjuk valami igazságtalanság ért volna, és jól be akarnál olvasni a főnöknek, vagy a tanárnak, de mégsem teszed; mert te jönnél ki belőle rosszabbul. az nem baj, ha szituációkat elképzelsz magadban, a fejedben; de arról meg másnak nem kell tudnia. Tehát hang nélkül is lehet ezt. Pl ha valaki tökre szeretethiányos, akkor elképzel, hogy mondjuk mesél valakinek, beszélget valakivel, elképzel tehát a fejében valakit, akivel éppen akkor szívesen beszélgetne, és mesél neki. De szerintem lehet, hogy konkrét személy jobb egyébként. PL egy tanárod, akit szeretsz, vagy a kedvenc sztárod pl. Szóval szerintem ez nem baj. Csak elképzelsz szituációkat, elképzeled, hogy mit válaszolna.
2020. júl. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Majdnem mindenki ugyanazt a dolgot írja le, mi alapján megy a pontozás akkor? 🤔

Mert érdekes hol felest, hol pirosat, hol zöldet látni, mikor azok közül mindegyik ugyanazt írja le.

Ilyen érdekes pontozást se láttam még. O.o

2020. júl. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Trollkérdés gyanús.
2020. júl. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!