Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen komoly mellékhatásai...

Milyen komoly mellékhatásai lehetnek az antidepresszáns szedésének?

Figyelt kérdés
Teljesen reménytelennek érzek mindent. Eddig nem találtam megoldást a hosszú évek óta tartó depresszióra. Nincs életkedvem, állandóan ideges vagyok, szorongok, rossz a kedvem. Most jutottam el arra a pontra, hogy nem bírom idegileg tovább. Mostanában a pulzusom is magas az idegtől. Öngyilkossági gondolataim vannak napi szinten. Nem szeretek élni, nem szeretem ezt a világot, de a szeretteim miatt nem halhatok meg, nem szeretnék akkora fájdalmat okozni nekik. Lehet, hogy az antidepresszáns segítene valamennyire, még sosem szedtem. Azt viszont gondolom, hogy ekkora mértékű stressztől egy idő után akár komoly betegségem is lehet. Pszichológushoz jártam már korábban, nem javult a helyzet.

2020. aug. 7. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Kit érdekel? Minden mellékhatás jobb mint az öngyilkosság. Írasd fel és utána még mindig abbahagyhatod a szedését. (a kül. antidepresszánsok mellékhatásait a tájékoztatóik sorolják fel. Meg persze az is aki felírja.
2020. aug. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat olvasnám... nekem stimulotont írtak fel, meg nem mertem kiváltani.
2020. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Én szedem. Jobb, mint szenvedni-az több kárt okoz.
2020. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha fiú vagy, akkor súlyos merevedési problémákat okoz elég sok fajta, amik hosszú évekig megmaradnak, akkor is, ha többé már nem szeded őket. Jelentős súly gyarapodást is okozhatnak (elhízol), és amikor elkezded szedni őket, amíg a szervezeted hozzá szokik a gyógyszerekhez, folyamatosan nagyon álmos lehetsz. Ez akár 2-3 hétig is fennállhat.


Itt vannak cikkek az antidepresszánsok negatív hatásáról a szexuális életre, amennyiben értesz angolul. Ne kezdj el szedni semmilyet anélkül hogy tisztában lennél vele, hogy nagyon hosszú idáig elronthatja a párkapcsolatodat már ha van, mert sokakkal az történik, hogy az antidepresszáns miatt jobban érzik magukat, de elvesztik a képességüket arra, hogy nem életet éljenek, és aztán annak a hiánya miatt lesznek depressziósok.

[link]


[link]


[link]

2020. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lány vagyok, és nem lenne gond, ha kevésbé kívánnám a nemi életet.
2020. aug. 7. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el dokihoz nyugodtan, és kérd az ő tanácsát ezzel kapcsolatban, nagy eséllyel magától is el fogja mondani a lehetséges mellékhatásokat. Ha feledékeny vagy akkor nyugodtan írd fel egy lapra előre a kérdéseidet.

A legáltalánosabb mellékhatások, eddigi tapasztalataim szerint: súlygyarapodás, álmosság, fáradtság, bódultság, koncentrációs zavarok, az elején alvászavarokat tapasztaltam, és egy nagyon enyhe libidó csökkenést.

A mellékhatások emberről-emberre eltérhetnek, és függ a szedett gyógyszertől is. Ha súlyos a helyzet, és az orvos úgy ítéli meg akkor egyszerre több gyógyszert is felírhat hosszútávú használatra.

Általánosan, rövidtávon szokták alkalmazni az antidepresszáns-nyugtató egyszerre szedését, mivel az antidepik felerősítik az alaptüneteket a kezdeti 2-3 hétben. Ami azért valljuk be nem a legbiztonságosabb, ezért használnak nyugtatót ebben a kezdeti időszakban hogy ellensúlyozzák ezt a hatást. Amint ez a kezdeti időszak letelik leállít a doki a nyugtatóról.

Viszont, ha az orvos úgy dönt hogy indokolt akkor hosszú távon is felírja majd a nyugtatót és az antidepresszánst is. Ezt a módszert mondjuk igyekeznek elkerülni, mert a nyugtatók nagyon erős függőséget okoznak hosszútávon, amire figyelni kell.

Ha az orvos felírja a gyógyszert akkor ne hagyd abba a szedését az orvos tudta nélkül. Sok esetben ez a tünetek kiújulását és súlyosbodását jelenti, fontos hogy minden orvosi kontroll alatt legyen.

2020. aug. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!