Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra, pánikra, illetve...

Szorongásra, pánikra, illetve stresszből adódó gyomorpanaszokra milyen nyugtató gyógynövényes teát/cukorkát/készítményt tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé előjött a szorongásom, és ez nálam főleg a gyomromra megy rá, gyakran hányingerem van, étványtalanság stb. Patikai gyógyszereket viszont nem szeretnék szedni, ezért valami alternatív, gyógynövényes megoldást keresnék.

2020. aug. 8. 22:25
 1/6 anonim válasza:
88%
Stresszoldásra, nyugtatónak levendulát, gyomorbajokra kis ezerjófüvet vagy fehér ürmöt ajánlanék. Biztos találsz valami nyugtató teakeveréket is egy bioboltban, ha van ilyen a közelben
2020. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pálinkás kockacukor.
2020. aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Nervenpflege
2020. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Én bevetettem Valeriana-t, citromfű teát, levendula teát is stresszre és szorongásra ellen, de nekem személyszerint nem nagyon vált be. Ha esetleg fogyasztasz koffein tartalmú dolgokat, de nem lételemed, akkor egy próbát megér ezek visszaszorítása. Én napi 1-2 kávét megittam korábban, és nem figyeltem mennyi más koffeint viszek be ezen felül (vasárnapi ebéd melletti kóla, egy forró tea délután, stb.). Ha stresszes időszakom van, akkor teljesen elhagyom a koffeint, mert azt tapasztaltam, hogy ezek észrevehetetlenül méginkább fokozzák a szorongást nálam. Ma már csak max. 1 kávét iszok és kész, semmi más koffeineset.

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam konkrétan, de elég nagy tapasztalatom van a hányós-hányingeres szorongásban. Rengeteget hánytam ok nélkül, gyakran pánikrohamaim voltak elalvás előtt. Nem mondom, hogy csak ez oldotta meg az utóbbi időben a problémáimat -egy rossz munkahely leváltása is sokat segített-, de sokkal nyugodtabb vagyok általánosságban is.

2020. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Én nalam meg pont az,hogy bevált a levendulatea, ami bio boltos volt. Citromfűt alvás előtt iszogattam. De a dr chennek is vannak stresszre termékei azokat is tudom ajánlani. Nekem pont most fogyott el, de eléghatásos volt plusz ilyen antistreszes zenéket is hallgattam hozzá youtube-on meg a levegővételemre ügyeltem. Próbáltam erősíteni magamba a pozitív dolgokat ezek együtt elég hatásosak. (Gyógynövényesgyógyszernek,teának elkell telnie kb (max)1 órának mire hat úgy időzíts). Nekem is előjöttek a gyomorpanaszok ezért ajánlom.
2020. aug. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van a közeledben Müller, akkor van náluk egy nyugtató hatású forrócsoki, Choco Nuit néven. Lehet kapni kettő és (asszem) tízdarabos kiszerelésben is. Szerintem már annak is van egy jó lelkileg lazító hatása (mert eléggé finom), ha este elszürcsölöd lefekvés előtt, de a tested ellazítására is vannak benne nyugtató hatású gyógynövények, illetve magnézium, ami szintén jó stressz ellen.
2020. aug. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!