Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek valamilyen mentális...

Akiknek valamilyen mentális problémája van, meddig halogatták az orvosoz fordulást, és kihez mentek legelőször (pszichológus, pszichiáter, háziorvos)?

Figyelt kérdés
Mi volt a bajotok? Fölösleges volt eddig várni? Vagy ezután sem lett jobb? Kivizsgáltak előtte, ha testi tüneteitek is voltak, vagy mindent ráfogtak erre?
2020. aug. 9. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Néhány évig hallgottam. Más jellegű gyógyászhoz mentem először. Majd rá egy évre pszichiátrián jeletkeztem.


Kár volt harminc évet sz.ar állapotban eltölteni.

Jelenleg javult a helyzet, de nekem most sem ideális a helyzet.


A korábbi az tüneteket kezelt. A jelenlegi pedig kiváltó okot.

2020. aug. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichiáter.
2020. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"kihez mentek legelőször (pszichológus, pszichiáter, háziorvos)?"

Mindegy, mert ha nem ahhoz mész, akire tartozik az ügy, akkor majd átirányít az illetékeshez.

2020. aug. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14 évig halogattam. Addig éltem napi szintű szorongással, depresszióval, a vége felé mindennapossá vált az öngyilkosságom tervezése, szervezése és a szorongás is elviselhetetlenné vált. Úgy voltam vele adok még egy esélyt magamnak azzal, hogy segítséget kérek és nem bántam meg. Kb. 180 fokos forsulatot vett az életem.
2020. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Pszichoterápiás osztályra. Ott felvettek, és először egy pszichológus beszélgetett el velem, majd pszichiáterhez kerültem, aki egyben terapeuta is volt.


2. Röpke 9 évig halogattam. Tény, hogy a személyiségzavar nagy részében még gyerek voltam, és fáj, hogy a körülvevő felnőttek sem gyanakodtak arra, hogy ez probléma, és jobb lenne segítséget kérni. Így hát szenvedtem, és senki sem értett meg. (Borderline)

2020. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem voltam komolyan véve sem én sem a betegségem, emiatt elhittem hogy csak hiszti az egész és nem mertem szakemberhez fordulni mert azt gondoltam hogy ő is csak körberöhögne ahogyan az a személy tette akinek elmondtam hogy depressziós vagyok. Évekig halogattam, közben folyamatosan romlott az állapotom. Tavaly ősszel fordultam a háziorvosomhoz, aki beutalt a pszichiátriára. Ott súlyos depresszióval és szorongással diagnosztizáltak. Elkezdtem járni az ottani pszichológushoz, de egyáltalán nem éreztem úgy hogy segítene, mindig úgy éreztem hogy ő sem vesz komolyan engem. A korona-helyzet óta nem járok, most már ugye lehetne de nem akarok odamenni mert nem látom értelmét. Maszekban meg elkérnek 10k-t óránként, nekem a felére is nehezen telne. Már kezdem lassan elfogadni hogy nekem ez a sorsom, most már olyan ütemben romlik az állapotom hogy szerintem ezt az egyetemen lehetne tanulmányoztatni a pszichológus hallgatókkal.
2020. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért én is úgy éreztem mikor segítséget kértem,hogy nem vesznek komolyan. Pedig mindnet elmondtam nekik a problémámról,nem titkolóztam,persze emellett tudátk ,hogy jól funkcionálok a társadalomban így nem is érdekelt senkit az a probléma amivel odamentem...gondolhatná a szakember,hogy ideáig eljutni azt jelenti,hogy valami elviselhetetlen mértékűvé nőtte ki magát a személyben,hogy eljutott odáig ,hogy tolja a talicska pénzt és kiteregeti a legbensőbb gondolatait egy idegnnek...

Nekem nem használt,de azért nem adom fel ,hogy találjak egy normális szakembert ...

2020. aug. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!