Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs erőm élni, mit tegyek?

Nincs erőm élni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 28 éves vagyok, 8 eve férjnél. A gyermekkorom nem volt a legszebb, az állandó szorongás azóta is jelen van. A szüleimmel a kapcsolatom nem a legjobb,részükről elég hiányos az érdeklődés az életem felé. Nekik sem jó a viszonyuk egymással, és efelől is érkezik rám nyomás. A munkám szinten felemeszt, mert csak a pénz miatt csinálom, egyébként nem szeretem, emberekkel foglakozom es elveszik az energiam,de nem találok mást. A parkapcsolatombol pár eve már hianyzik a tűz, de ettől függetlenül nagyon szeretjük egymást. Van rajtam 20 kg túlsúly amit sehogy sem birok leadni, nincs kitartasom.Sajnos néhány hónapja volt egy vetélésem, azóta összetörtem.Tudom, hogy az életnek van értelme, és nyilván van meg dolgom a földön, csak most elhagyott az erőm. A hobbijaim nem érdekelnek, sodrodom az árral, nincs erom a parkapcsolatomat sem rendbehozni, talán már nem is lehet....vagy mosolyt erőltetni magamra. Egyszerűen úgy érzem kifulladtam. Nem tudom hogyan tovább, nem tudom szeretnek e a közeljövőben újra probalkozni baba ügyben, hisz nagyon vártuk és egy ideje már probalkoztunk... nem szeretnek újra csalódni, úgy érzem meg egy ilyet már nem élnek túl.

Sajnálom, hogy hosszúra sikeredett, kérlek ha tudtok adni tanácsot írjatok meg.

Koszonom szépen.



2020. aug. 13. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem szórakozni születtünk a Földre, hanem tapasztalni és küzdeni. Mindenki kap feladatokat, kihívásokat az életben, akár akarja, akár nem. A belefáradás is teljesen normális. Én azt tudom tanácsolni, hogy pihenj kicsit, ne erőltess semmit. Ugyanakkor elmélkedj el, hogy mit lehetne másképp csinálni. És kipróbálhatnál pl teljesen más dolgokat is, mint amiket eddig csináltál. A helyedben a túlsúly leadásával kezdeném sport segítségével. Teljesen másképp fogod utána látni a dolgokat. És mire végzel a kitartás is pipa. Aztán meg jöhet a többi feladat.
2020. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

El tudnátok most menni két hét szabadságra? Értem, hogy sok rossz történt veled és hogy most, ebben a pillanatban főleg ezeket látod. De azt nem írtad le, hogy egyébként diagnosztizált depressziós vagy, vagy csak egy pár napja látod ilyen sötét színben a világot. Utóbbi esetben jó eséllyel ez csak egy lelki gödör, és egy hét múlva - bár a tények nem fognak megváltozni - mégis sokkal szebbnek fogod látni a világot. Ezt még jobban elősegítheti egy nem stresszelős, laza nyaralás, akár csak egy hosszú hétvége.


Ha viszont már rég depressziós vagy, csak most csúcsosodott ki, akkor pszichológus vagy pszichiáter segítségére van szükséged.


A párkapcsolatról: magától, erőfeszítés nélkül egy ilyen régi kapcsolatban nem is fog égni a tűz. Tenni kell érte mindkettőtöknek. Kedvesen beszélni egymáshoz, megdicsérni ezt-azt, visszagondolni, újra és újra átgondolni, hogy mi a fontos neked a párodban, miért őt választottad, mitől különleges ő neked.


Ajánlom ezt a könyvet hozzá:

[link]

2020. aug. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusnál voltál már? Ő rendbe tudna tenni, ha rendesen járnál hetente. Először hülyeségnek érzi az ember, aztán egyre jobban rááll az agya, és idővel rájön hogy nem is beszél baromságokat. Tényleg könnyebb szakember segítségével.

Amúgy a leírásból ítélve te belefásultál mindenbe. Valami olyan új dolog kéne ami kicsit kirángat, felráz. Amire rá tudsz pörögni szellemileg, érzelmileg, és új lendületet ad.

Direkt nem mondom hogy valami fizikai elfoglaltságot keress, mert ilyenkor mindig mindenki azzal jön, de rajtam is van túlsúly, és rajtam pl azért, mert egyszerűen utálok sportolni. És ha az ember szellemileg nem tud ráállni valamire, akkor úgysem fogja élvezni. Pedig elhiszem hogy valóban felráz és ellazít a sport.

Van kisállatod? Esetleg ha kihoznál egy menhelyről egy kutyát vagy cicát, feldobna. Nekem is most van pici kutyám, rendesen eltereli az ember figyelmét a rossz dolgokról. Rengeteg feladat van vele, lefoglal, és minden nap megnevettet. Termeli a boldogsághormonokat. Szerintem gyerekpótlónak is jó egy állat, és ha ezen a gyerektémán sem stresszelsz többet, akkor fog összejönni. Rengeteg esetet hallottam hogy pont akkor jött amikor már nem kezelték központi kérdésnek és nem szorongtak miatta.

2020. aug. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
24%
Vastabletta, Béres energia, Taurin pezsgőtbaletta, cukormentes és fehér liszt mentes étkezés, kerékpározás, később edzés.
2020. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én pedig pont azt gondolom, hogy azért vagyunk a Földön, hogy boldogok legyünk, nem azért, hogy másoknak megfeleljünk. Különben mi értelme lenne az életnek?


Kérdező, az a baj, hogy neked két nagyon fontos terület nem működik:

1. Munkahely - Napi 8 óra, a fél életedet ott töltöd. Megértem, hogy nem tudsz lépni most, főleg a járvány és az okozta válság idején, de folyamatosan nézd az álláshirdetéseket. Ha pedig meghirdetnek valamit, ami tetszik, azonnal csapj le rá. Illetve amennyiben belefér a keretbe, tanulhatsz új szakmát is, akár estin.

Egyébként megértelek, én sem szeretek emberekkel foglalkozni, mert szörnyen fárasztóan szerintem.


2. Párkapcsolat - Jó, hogy szeretitek egymást,de szerintem mindkettőtöknek több kell. Mindkettőtöknek tennie kell azért, hogy visszajöjjön a régi tűz. Szervezzetek programokat kettesben, mint régen, amikor randiztatok.


3. Gyerek - Elhiszem, hogy nagyon-nagyon nehéz. Ismerek olyan nőt, aki 2 éve veszített el egyet, most viszont megint terhes, és decemberre várja a picit. Másik ismerősöm szintén vetélt, de később ikrei lettek. Igazából én nem voltam ilyen helyzetben, nem tudok átélni, de azt tudom mondani, hogy kérlek, tarts ki, és ne add fel.

2020. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Voltam táppénzen másfél hónapig az eset után, úgymond ki tudtam pihenni magam, és gyakran el járunk randizni is a párommal, hogy kimozduljunk a hétköznapok bol. Egyenlőre pszichológus nem látott még, de a gyerekkori kihatasok miatt viszonylag gyakran ereztem már magam így, szóval nem egyszeri esetről van szó.Van egy kutyánk, természetesen ő meghozza a boldogságot de sajnos nem rángat ki a helyzetből. Sportolni nem szeretek, ezért is vagyok elhizva, bár tudom, meg kell szeretnem. A parkapcsolaton mindig próbálunk dolgozni, de aztán valahogy mindig abba is marad és megint ott tartunk hogy sehol..
2020. aug. 13. 17:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb dolog, ha pszichológushoz fordulsz. Azért létezik pszichológus, mert az emberek többsége tele van traumákkal és elrontott döntésekkel. Azért van, hogy segítsen. Vannak nagyon jó pszichológusok, akiket tényéleg érdekel, hogy megy a sorod.
2020. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Depressziós vagy, nem azért de én is voltam már. Pontosan leírtál mindent ahhoz, hogy lehesen tudni.
2020. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Számolj le a múltaddal, különben az számol le veled. Aztán sürgősen tedd rendbe a bélflórádat, mert ezek a depresszív tünetek annak felborulásáról árulkodnak.
2020. aug. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
EMDR-ben specializáló pszichológushoz kéne menned, ez egy gyors, 3 hónapon belül erdményeket hozó trauma feldolgozó módszer, amely segítségével viszonylag rövid idő alatt meg tudsz szabadulni a gyermekkori traumáid jelentős részétől.
2020. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!