Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha diagnosztizálnak ADHD-vel,...

Ha diagnosztizálnak ADHD-vel, utána mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ilyenre gyógyszert szoktak adni?

Vagy terápiára is járnom kell majd?


Főként olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik hasonló cipőben járnak.



2020. aug. 14. 22:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

:(


És ha karriert váltanál?

2020. aug. 16. 11:15
 12/20 A kérdező kommentje:
Mármint irodai munkán belül.
2020. aug. 16. 11:15
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

nem tudom, hogy kell :D


meg valahogy nagyon kaotikus az élet, és ebből a káoszból nehéz valamerre kitörnöm. de van ilyen szándékom is valahol a sok ezer között. lehet egyszer beérik. de kicsit úgy érzem, hogy a szerencsére vagyok szorulva.


lehet neked is az kéne, hogy legyél szerencsés.

2020. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nekem az segít sokat, hogy felírom az ötleteimet.

Pl Messengeren-en elküldöm magamnak, ha napközben eszembe jut valami hasznos, vagy amit meg kéne csinálni.


Te is vehetnél egy noteszt pl és írhatnád bele a gondolataidat. Ami meg kész, azt kihúzod. Így nem veszne el sok gondolati energiád.

2020. aug. 16. 11:56
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó dolog tényleg! Használgatok ilyeneket én is és nekem is sokat segít.


Csak itt munkánál az van, hogy egyszerűen nem kezdek bele, hanem más dolgokba elterelődök. És ha bele is kezdek semmi garancia, hogy meddig maradok benne a folyamatban. És itt nagyon nehéz mit tenni, mert csak azt veszem észre, hogy valami másban vagyok. És annak ellenére, hogy észreveszem, hogy nem azt csinálom valahogy mégsem visz oda a figyelmem ahol azt szeretném, hogy legyen.


Amit tapasztalok, hogy a külső körülmények alakítása tud még segíteni, de az is csak ilyen kis lökdösés, nem automatikus, csak kicsit nagyobb százalék, hogy valami lesz is.


Te miben akadsz el?

2020. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Privátban írtam.
2020. aug. 16. 12:04
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtteket csak a Semmelweisen és a Zádory klinikán diagnosztizálnak. Utóbbin éves hosszúságú a várólista, előbbin csak egy hónap viszont húzós az ára (115k ft). Ha van rá anyagi keret a Zádoryt javaslom, gyorsabb a procedúra és professzionálisabbak is. Gyógyszerekkel és viselkedésterápiával szinte teljes tünetmentesség is elérhető. Gyógyszerként különböző stimulánsokat szoktak felírni, pl ritalin, vyvanse, adderall.. Mivel ezt a rendellenességet az agy alacsony dopamin szintje okozza, a kezelés sikeressége kb 80-ban a gyógyszerezésen múlik.
2020. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A Semmelweisen attól függ hogy van-e hozzáértés, hogy kihez kerül az ember. (Tapasztalat.)

Az előző válasz alapján most szöget ütött a fejembe: lehet hogy mégis rá kéne szánnom azt a 115 ezret és elmennem a Zádory klinikára... (Megvan a diagnózis, de most épp nem vagyok biztos semmiben.)

Úgyhogy én is köszönöm a választ!

(És kicsit talán védeni akartam a Semmelweis-t, mert van ott egy orvos, aki szerintem jó.)

2020. aug. 31. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

És ha külföldön élek a Zádory akkor is elvállal?


Pl. Ha hazamegyek pár hétre a vizsgálatokhoz.

Vagy kell magyar TB?

2020. aug. 31. 09:57
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted az irodai munkádat, akkor nem kell a gyógyszer. De meg kell szoknod, hogy itt nemcsak arra kell figyelni, amire szeretnél, hanem mindenre, amire kell.

ADHD-val nem tartom megfelelőnek, de kinek a pap, kinek a papnő.

2020. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!