Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongást...

Generalizált szorongást diagnosztizáltam magamon, hogyan járhatnék utána? 14/L

Figyelt kérdés
Találtam egy oldalt, ahol kb 30 tünet fel volt sorolva és kb 25 jellemző rám, a légszomjtól kezdve a kényszerérzeten (pl késztetést érzek, hogy megtapogassak egy tárgyat) keresztül, a gyomor- és fejfájáson, folytonos fáradtságérzeten át a teljesen átlagos dolgok felfújásáig és a hipochonderkedésről ne is beszéljünk. Ráadásul a krónikus-garatgyulladás is kijött rajtam nagyon kb 1,5 éve, azelőtt nem voltak ennyire durva gombócérzet tünetei. Mondjuk ez nem ide tartozik. A lényeg, generalizált szorongást diagnisztizáltam magamon, de nem vagyok benne biztos, míg egy orvos meg nem erősíti. Hogyan járhatnék utána? (Vas-megyei vagyok.)
2016. jan. 19. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Amiket te leírtál ide, ebben van a válasz is. Figyelj ezek mind következmények, az ok:valami trauma történhetett veled régebben, vagy valami hasonló, és ez a belső feszültség váltja ki, ezeket. Írhatsz privit. F/25 (pánikbeteg, tudom gyógyszer nélkül kontrolálni))
2016. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Gad általában kisgyermekkorban kezdődik, fokozott aggódással. Neked volt ilyen tüneted?

A krónikus garatgyulladás biztos nem a GAD következménye. Ha úgy érzed, hogy beteg vagy, keresd fel azt az orvost, akihez tartozol. Ne az interneted diagnosztizáld magad. A GAD nagyon szerteágazó betegség, sokféle tünettel. Legtöbbünk szintén találna magán 25 jelet.

2016. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már egész kiskoromban pánikolós típus voltam. Én el akarok menni orvoshoz, de milyen intézménybe, szakrendelésre? Ez itt a kérdés.
2016. jan. 19. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsőre ahhoz az orvoshoz menjél, akihez egyéb esetben is szoktál járni. Szíven szerint háziorvost írtam volna, de nem tudom, hogy a Te korodban ki az, aki ellát? Kérhetsz tanácsot tanártól is. Csak egyet nem tehetsz, hogy elhanyagolod a betegségedet. 14 éves korban ez hamar kikezelhető. Később már akár évtizedekig tartó betegséggé fajul.
2016. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!