Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy beszélem meg vele?

Hogy beszélem meg vele?

Figyelt kérdés

Négy különböző pszichiáternél voltam az utóbbi egy évben. Mindegyik azt mondta, hogy nagy valószínűséggel Asperger szindrómás vagyok, amivel érdemes lenne tovább foglalkozni és diagnosztizálni. Ezek után egyikhez sem mentünk vissza, de édesanyám újabb és újabb vizsgálatokra visz, más szakemberekhez, és továbbra is a legelső problémával áll csak elő, miszerint:"a fejfájások pszichoszomatikus eredetűek lehetnek".

Érzem, hogy nehezen boldogulok a többiek között, és sokat segítene a diagnózis és a terápia, viszont ő még mindig lehetetlennek tartja, hogy az lennék.

Vagy ha mégis, akkor az egész család az volt, ő is, édesapám is, nagyszüleim is, hiszen senki nem volt az a nagy társasági ember.


El szeretném mondani neki, hogy ez nem ebből áll.

Szeretném ha tudná, hogy ennek van alapja, mert nemcsak én, hanem négy szakember észlelte rajtam a tüneteket. Szeretnék kezeléshez jutni, viszont ez az ő segítsége nélkül nem fog menni. Akárhányszor előállok ezzel, a válasz az, hogy ne lovaljam bele magam hülyeségekbe, mert attól fáj a fejem is.


Hogy győzhetném meg? Úgy érzem lehetetlen, és egyre többször akadok ki emiatt.



2020. aug. 16. 22:33
 1/10 A kérdező kommentje:
*beszéljem, elnézést kérek.
2020. aug. 16. 22:33
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Hány éves vagy?

Ha elég idős akkor akár egyedül is a szüleid tutta nélkül felkereshetnél egy pszichológust.

2020. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki ezt a bejegyzést.
2020. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

Kimaradt, 16 éves vagyok, és lány.

2020. aug. 16. 22:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a tagadás fázisában van, tudja egyáltalán, hogy mi az az asperger szindróma? Ha 4bol 4 doki mondja ezt, akkor azt mar készpénznek kell venni. Mondd neki, hogy beszéljen az egyik pszichiaterrel. Másik csaladtagod nincs, aki el tudna vinni a megfelelő helyre?
2020. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

aztaku*va! (Első reakcióm volt, bocs)


Hadd magyarázzam meg: Apám még idén is arról beszélt a nagynénémnek, hogy a szakemberek az Autizmus Alapítványnál csak azért adták meg az Asperger diagnózist, hogy "szabaduljanak tőlem", vagyis csak rám hagyták.

Ilyen szinten tudnak lenni emberek sajnos - és milyen súlyos vétkeket követhetnek el szülőként...

Később apám bocsánatot kért (időnként mintha elmenne az esze, de ez nem ide tartozik)


Viszont egyáltalán nem biztos hogy akkor mindenki Aspergeres vagy autista a családban! Ezt azért nem lehet készpénznek venni. A gyanú természetesen fel kell hogy merüljön, de nem szabad elkapkodni az ilyen kijelentéseket.

Nekem lehetett az anyám is az, de már nem él, úgyhogy ezt nem tudhatjuk már meg.


!!! A Legfontosabb infóm: Nem kell már pszichiáterhez menned! 4 már elég a megalapozott gyanúhoz! Tedd azt amit én: Menj egyenesen az Autizmus Alapítványhoz!

Én e-mail-ben jelentkeztem, és otthon töltöttem ki a kérdőívet.

Sajnos sokat kell várni amíg sorra kerül az ember, de az életünkről van szó, megéri akár 10 hónapot is várni. Nekem azóta gyökeresen megváltozott az életem. Aki azt mondja, hogy mire jó egy "papír" annak fogalma sincs az egészről és semmiről.

Szóval én azt mondom, hajrá! Innen már tudod az utat.

(Jó, ez kicsit bugyuta volt. :) )

2020. aug. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Anyukám nincs egészen tisztában miről van szó. Aznap, mikor komolyan felmerült együtt átfutotta velem a Wikipédia oldalt, és azóta is biztos benne, hogy csak az fedi le az Asperger szindrómát, amire abból emlékszik (az pedig mindenkire jellemző...).
2020. aug. 17. 09:05
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom.... Ma már elektronikusan látják a pszichiáterek egymás diagnózisait. Ha az első azt írta, hogy asprergeres vagy, akkor a következő nem fog mást mondani, a harmadik sem. A legelső pedig kikérdezett. Te mondtad, hogy nem voltak társasági emberek a szüleid, így beírta az aspergert. Ki tudja?
2020. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként az aspergert nem lehet gyógyszresen gyógítani. Nincs ami ezt a kórképet gyógyítja. Javasolják pszichológusnál, hogy menj emberek közé, de ezt te is tudod magadtól
2020. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ajánlom neked és anyudnak ezt a youtube-csatornát:

https://www.youtube.com/c/autistavagyok


Szerintem nézd meg a videóikat, és utána amit hasznosnak gondolsz, azt mutasd meg anyudnak is. Hátha így nem lesz neki ismeretlen ez az egész és jobban el tudja fogadni, hogy esetleg autista is lehetsz.


A másik, amit mondhatsz neki, hogy a diagnózistól nem leszel másik ember. Az csak egy iránymutatás, hogy merre keresd a problémáidra a megoldást. Ha szükségét érzed a diagnózisnak, akkor hajrá, de lényeg az, hogy mik a konkrét problémáid.


Nekem nincs diagnózisom, és nem is érdekel túlságosan, hogy papíron autistának vagy aspergeresnek vagy bárminek számítok-e. De sok olyan problémám van, ami amúgy autistáknak szokott lenni, és olyan megoldásokat használok rájuk, amiket amúgy autistáknak szoktak javasolni.

2020. aug. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!