Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne értelme 28 évesen...

Lenne értelme 28 évesen vizsgálatot kérnem autizmusra/Aspergerre?

Figyelt kérdés

Részletekbe nem mennék miből gondolom, hogy ez a bajom, de a gyanú felmerült.

Olvastam, hogy sokaknál ilyen életkorban kapják meg a diagnózist vagy még idősebben.

Az egyetlen "értelme" az max az adókedvezmény lenne. Néhány képességemet még akár fejleszteni is lehetne. A lényeg inkább az, hogy szükséges-e a papír vagy elegendő lenne számomra az, hogy számolnom kell ezzel is, mint problémáim forrása? Történik-e bármi minőségi változás, ha lesz erről papírom?


2020. aug. 17. 11:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Még annyit írnék, hogy az autizmus spektrum kvociens teszten átmentem. 32 pont a határ és nekem 35 lett.


Illetve vannak még zaj és fénytipusok is amik nagyon zavaróak. Pl a munkahelyemen van egy élesen világító led lámpa(még lehet szokni csak az a pár perc rossz mikor felkapcsoljak, hangokbol meg ha anyám üvöltet valamit a saját zenéim nem zavarnak).


Ezen kívül kerülöm a szemkontaktust is(főleg idegenekkel).


Szóval rengeteg olyan dolog van, amitől felmerül az alapos gyanú az autizmusra.

2020. aug. 17. 11:53
 12/20 A kérdező kommentje:

Illetve van általánosból egy nagyon eleven emlékem.

Akkoriban is tök jól elvoltam a világomban illetve valtakozott a többiek felé nyitás és a bezárkózás és egy alkalommal talán dühös is volt az ofő és azt mondta nekem, hogy beteg vagyok. Ez legalábbis a lényeg.

2020. aug. 17. 11:59
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Pl a munkahelyemen van egy élesen világító led lámpa(még lehet szokni csak az a pár perc rossz mikor felkapcsoljak, hangokbol meg ha anyám üvöltet valamit a saját zenéim nem zavarnak).-"


Ezek tök normálisak. Mindenkit zavarnak :D

2020. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi speciálisat nem írtál le magadról.

Nézz meg videókat YT-on, milyenek azok az autista gyerekek, akiket úgy aposztrofálnak, hogy nem tartják a szemkontaktust!

2020. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2020. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én pl. szerintem agnóziás vagyok, de idegorvos nem igazolta vissza. Mégsem tudom jobban leírni az észlelési zavaromat.

Van egy rakat disz- dolog is, azok is lehetnek az okok.

Amiket megfogalmaztál, bármelyik zavarba beleillhetnek, nem feltétlen alkotnak egy olyan komplex állapotot, mint az autizmus.

2020. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg nem lenne rossz ötlet teszteltni magad megfelelö szakemberrel, mert utána tudod, hogy vagy autista vagy, vagy a szocializációddal vannak problémák. Mindkét esetben utána tudsz megfelel szaksegítséget kérni.
2020. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nyilván amit leirtam csak a töredéke a tüneteknek. A szemkontaktussal is vannak bajaim pl. Mikor kutyát sétáltatok vagy csak simán sétálok akkor inkább a földet bámulom, ha jön valaki szembe. Idegenekkel van ez leginkább, de van olyan ismerős, akivel szintén nem tudom(szeretem?) tartani a szemkontaktust.
2020. aug. 17. 16:07
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha biztosra tudod te és a környezeted, hogy autista vagy, akkor nem kell éveket várnod arra, hogy munkát találj. Önismeretnek is jó.
2020. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
19: szerencsére annyira nem rossz a helyzet. Dolgozom már 7 éve 😊
2020. aug. 17. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!