Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy a depresszióm...

Lehet hogy a depresszióm miatt nem tetszenek a filmek?

Figyelt kérdés

Mostanában nem igazán tetszenek, pedig régen imádtam filmeket nézni. Jó ha évi 1-2 tetszik, a többi olyan középszerű. Elsőnek azt hittem, hogy a filmekkel van baj, hogy rosszak az új filmek. Ezért elkezdtem a régi kedvenceimet újranézni, de már azok sem tetszenek valamiért. Olyan filmre, ami régen a kedvencem volt most azt mondom 10/6. Attól félek, hogy ez előbb-utóbb áthúzódik majd a könyvekre és sorozatokra is, amik most még azért tetszenek.


Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy depressziós vagyok, sosem voltam vele orvosnál. De évek óta szarul érzem magam, és kb. 10 percenként gondolok öngyilkosságra.


Szóval lehetséges, hogy a rossz hangulatom miatt nem élvezem a filmeket? Lehet hogy a korábban megtekintet, közepesnek vélt filmek között volt több jó is, amik egyébként bejöttek volna, ha nincs ez az állapotom?



2020. aug. 17. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
10 percenként gondolsz az öngyilkosságra, de nem vagy depressziós... akkor mi vagy? Egyébként en az vagyok es mar filmeket sem tudok nézni, mert nem kötnek le es az első 5 percet sem tudom kivárni. A depresszió pont arról szól, hogy semmit nem érzel az iránt, amit szeretsz. En mar zenét sem tudok hallgatni. Egy egyszerű kis szappanoperat kezdtem el mar ötödjére, mert azon legalább nem kell gondolkodni es agyalni.
2020. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem voltam kivizsgáltatni azt írtam. Valószínűleg depresszió.


Nekem csak a filmekkel van gondom. Zenét továbbra is sokat hallgatok, bár az tény, hogy ritkán akadok új együttesre, akik tetszenének, de jó számokat gyakran találok. Sorozatokat is nézek, többnyire tetszenek is. Olvasással sincs gondom, bár rég olvastam már kiemelkedően jó regényt, többnyire csak simán jók kerülnek a kezembe. Attól félek, hogy ez a "sima jó" annak a megfelelője, mint ami a filmeknél a 10/6. Szóval hogy most már sosem olvasok igazán jó könyveket.

2020. aug. 17. 15:34
 3/7 A kérdező kommentje:
A tegnap esti film sem tetszett.
2020. aug. 18. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem depresszió. Az,hogy nem tetszik neked az egy dolog, és megint más az,hogyha egy filmet se tudsz végignézni mert folyton kattogsz valamin.

Szimplán válogatós lettél ennyi.

2020. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én végig nézem őket, csak nem tetszenek. De olyan filmek nem tetszenek, amik kb. mindenkinek tetszenek, vagy korábban nekem is tetszettek.


Lehet nem depresszió, de van ez a bajom, hogy utálok élni, utálom magamat, és sokat gondolok az öngyilkosságra. Lehet, hogy ezért nem élvezem a filmeket?

2020. aug. 18. 23:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az újra előjövő depresszióm óta van ez, szinte egy film sem érdekel. Pedig előtte ez volt a hobbim, gyűjtöttem a jó filmeket, rengeteget néztem, fórumoztam is a témában. Most meg még az sem köt le, amit korábban 10 pontra értékeltem.
2020. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En nem vagyok depressziós, de mar jo ideje en sem talalok olyan filmet, sorozatot amire azt mondom, hogy megegyszer megneznem. Pl netflixen is kb 30 percet azzal toltok, hogy tekerem a felhozatalt, bele bele nezek, aztan kilepek. Es mindig az a vege, hogy egy olyat kezdek el nezni, amit 100x lattam. Foleg sorozatokkal vagyok igy. 1 normalis sorozatot nem talalok amit meg nem lattam, vagy kezdtem el es abbahagytam.

Elkezdtem a Maze runner konyvsorozatot olvasni. Legalabb azzal elleszek 1 darabig.

2020. aug. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!