Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichológust válasszak...

Milyen pszichológust válasszak, vagy terápiát?

Figyelt kérdés

Már rég el akarok menni pszichológushoz, de eddig nem került rá sor. A körülmények sajnos csak rosszabbodtak, így én sem vagyok jobban. Mostmár tényleg rá szeretném magam szánni. Tudnátok Budapesten ajánlani ? Kb mennyibe kerül, hányszor kell járni? Vannak terápiás lehetőségek is? Pszichiáterhez nem akarok menni és gyógyszert sem szeretnék.


23/L



2020. aug. 17. 14:52
 1/9 A kérdező kommentje:

Meg nem is tudom, hogy meg tudnék-e ott nyílni, ha csak így panaszkodni kell, mint az orvosnál.

Mert sok dolgot szégyellek, bár tudom, hogy nincs mit, de elég nehéz eset vagyok.

Meg attól is félek, hogy azzal jön majd, mint a Szabó Péter félék, hogy bocsáss meg mindenkinek, tárd ki a szíved, a harag nem jó... stb..

2020. aug. 17. 14:54
 2/9 anonim ***** válasza:
De mi a bajod, ami miatt pszichológushoz akarsz menni? Arra szakosodottat keress. Esetleg nézz utána, hátha lehet anonim is menni (erről fogalmam sincs), csak jobban tudsz beszélni vele, ha tudod, hagy azt se tudja ki vagy.
2020. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szorongásos tünetek miatt. Már régóta tudom, hogy valami nincs rendben. Töltöttem ki teszteket és azon kívül, hogy maximálisan pozitív személyiség vagyok, szinte biztosra írta a biopoláris zavart, pánikbetegséget, depressziót, kezdődő alkohol problémát, nikotinfüggőséget, befelé fordulást,

meg ez a stresszkezelés is elég gyenge lett.

2020. aug. 17. 15:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Leginkább olyan kéne, aki stresszkezeléssel, idegrendszeri zavarokkal foglalkozik, meg depresszióval.
2020. aug. 17. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne a kérdésem, hogy vannak-e érzelmileg nagyon nehéz emlékeid? Bármilyen időszakból.
2020. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, vannak. Rengeteg. Főleg gyerekkori, családi és régi sulis és párkapcsolati élmények.
2020. aug. 17. 20:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyant keressél, aki kor regresszióval, és Bradshaw módszerrel is dolgozik.
2020. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. aug. 17. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor olyat válassz, aki pszichodinamikus terápiát válall, vagy pszichodinamikusan orientáltat. A kognitív terápia nem olyan hatásos, hogyha traumák is vannak.
2020. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!