Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen terápiát válasszak,...

Milyen terápiát válasszak, kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy elakadtam az életben.

Fiatal vagyok és sikeres a munkámban (amit szeretek is), de már gyerekkoromtól fogva szorongással küzdök, ami az elmúlt években olyan súlyossá vált, hogy testi betegségeim is lettek, például reflux, de sajnos több más gondom is lett.

A gyerekkorom egyáltalán volt jónak mondható (sőt, mások szerint egyenesen borzalmas), de az én szemszögemből egyáltalán nem érzem tragikusnak..nem haragszom a szüleimre, sőt, valahol még örülök is, hogy így alakult, mivel sok dolgot nagyon korán megtanulhattam és többet adott hozzá a személyiségemhez, mint amit elvett belőle. Ezért nem tudom, hogy mennyire lehet ebben a problémám gyökere, mennyire érdemes erre koncentrálni..számomra úgy tűnik, hogy mindent erre fognak, de én nem éltem meg olyan rosszként (bár sok dolgot törölt az emlékezetem).

Nem bízom az emberekben, szorongok, az utóbbi időben nem találom a helyem, kevés dolog tesz boldoggá, igazán boldoggá pedig talán már semmi sem, mivel mindig ott van a fejemben, hogy valami rossz fog történni. Nem tudom, hogy pontosan mitől szenvedek, a szorongásomtól, a depressziós jegyeimtől, esetleg ezek keverékétől.

Szeretnék segíteni magamon. Kihez forduljak ilyen esetben, milyen irányba induljak el? Kineziológia? Hipnózis? Pszichoterápia? Pszichológus? Pszichiáter? Csoportos vagy egyéni?

(Csak annyit tudok, hogy nem szeretnék gyógyszert szedni, ha lehetséges.)

Esetleg ha tudnátok konkrét szakembereket ajánlani, annak nagyon hálás lennék. Inkább férfi szakemberek érdekelnének.



2018. aug. 20. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem először egyéni, pszichoterapeutához menj. A pszichoterápiás módszereknek nézz utána, keress rá olyan kulcsszavakra, amik téged jellemeznek és a pszichoterápia szóra is.

Szorongás esetén lehet a kognitív viselkedésterápia is elég, de vannak másféle terápiák is, pl. analitikus-feltáró, stb-stb.

2018. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lol, én kb 7 év reflux után jöttem rá nemrég, hogy a szorongás miatt van, az első pár sornál amit írtál, ugyanez


Ha találsz valamit, érdekelne engem is

2018. aug. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Írtad, hgy nem volt jó a gyermekkorod. Akkor nyilván az akkori kisiklásokat kell megtanulni kezelni, mert feltehetően onnan származik a szorongás. Ehhez egy szimpla pszichológus segítségére lenne szükséged, de még talán arra sem. Ha lenne egy olyan bizalmasod, aki fel tudná hozni benned az elfojtott emlékeket és megtanítani azokat megérteni, az ő vele való együttműködés is segíthet.


A kérdés, kihez van lehetőséged fordulni.

2018. aug. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az én refluxom a szorongás mellett még attól alakult ki, hogy tinikoromban nem kaptam otthon enni (és pénzt sem), még főzni sem tudtam, mert nem volt miből, szóval évekig sokszor napokon át nem tudtam enni..legalábbis az orvos szerint az ,,össze-vissza evéstől" van ez. (Neki csak annyit mondtam, hogy sokszor kimaradt, kimarad egy-egy étkezés.)

Igazából semmi különös, csak a szokásos magyar család: alkoholista, agresszív apa (engem szerencsére nem vert, csak néznem kellett) , depressziós és gyógyszerfüggő anya. Sokszor kellett menekülnünk, költöznünk, sokszor kellett anyámat megmentenem az öngyilkosságtól (először talán 4-5 évesen), de aztán végül mindig egymás karjaiban kötöttek ki..azóta már elváltak mondjuk. De mint már mondtam, nekem ez nem fáj, nem hibáztatom őket az állapotom miatt..már gyerekként is túlságosan aggódó voltam és mindent magamra vettem.. volt, hogy 3-4 évesen sírva aludtam el télen, mert eszembe jutottak az utcán élő emberek, hogy biztos fáznak odakint, stb. Ez így utólag visszagondolva nem teljesen normális egy ennyi idős gyereknél, de ez csak egy példa. Vagy volt, hogy amiatt zokogtam este, mert rájöttem, hogy mind meg fogunk halni egyszer..féltem a baktériumoktól, folyton mostam a kezem, amíg nem száradtak ki annyira, hogy véreztek..amikor alsós lettem, volt, hogy napokig nem tudtam aludni az osztálypénz miatt, mert csúsztunk vele és a tanárnéni szólt, hogy otthon mondjam meg anyukámnak, hogy be kell fizetni..én pedig továbbgondoltam, megijedtem, hogy ki fognak rúgni, nem mehetek osztálykirándulásra, stb. pedig erről szó sem volt. Tudom banálisan hangzanak ezek, de mára olyan súlyossá vált a helyzet, hogy naponta többször gondolok arra, hogy halálos betegségem van, nem merek elmenni mellkasi röntgenre, nem merek elmenni koponyaröntgenre, félek a levelektől (sokszor hetekig nem merem felbontani őket), félek a tömegtől, ha kocsiban vagyok, akkor félek, hogy durrdefektem vagy tengelytörésem lesz és kivédhetetlen balesetet szenvedek..nagyon nem jó így.

Igazából úgy érzem, hogy jobb, ha nem bolygatom a gyerekkorom..olyan volt, amilyen, lehetett volna jobb, de rosszabb is és hálás vagyok, hogy én nem lettem olyan, mint a családom, mert hamar felnyílt a szemem és sokkal hamarabb lettem önálló, mint mások, kitartó lettem. Attól tartok, hogy ha valaki beleturkálna az emlékeimbe, akkor olyan dolgok is előjönnének, amiket nem véletlenül törölt az agyam.

Igazából bármilyen megoldás érdekel, még ha drága is..valahogy kigazdálkodom, csak ez a szenvedés maradjon abba.

2018. aug. 21. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, ezeken kognitív viselkedésterápiával foglalkozó szakember tud segít.

Olyat is megkereshetsz, aki írja, hogy a szorongás, kényszerek esetén van tapasztalata.

2018. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Javasolt valamilyen diplomás szakemberhez fordulnod ilyen esetben, ilyen lehet a pszichológus, vagy pszichiáter komolyabb esetekben. Ezen az oldalon válogathatsz közülük: [link]
2018. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te aztán nagyon bátor és jó ember vagy,kedves Kérdező :o
2018. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és a segítséget :-) hétfőre bejelentkeztem egy pszichiáterhez. Összeírtam a főbb problémáimat, hogy könnyebb legyen elindulni az úton, aztán lesz, ami lesz.
2018. aug. 23. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:
milyen arban? en kulfoldon elek, itt eleg brutal arak vannak, de otthon is nagyon draga ahogy lattam
2018. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!