Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD-t hol tudom kivizsgáltatn...

ADHD-t hol tudom kivizsgáltatni? Neurológián?

Figyelt kérdés
ADHD-t hol tudom kivizsgáltatni? Neurológián?

2020. aug. 17. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak kórházak ahol van kifejezetten ADHD ambulancia. De amúgy a pszichiátria tárgykörébe tartozik. Mindenképp előbb háziorvos, ő ad neked beutalót.
2020. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten itt lehet, ha van TB-d: Semmelweiss Felnőtt ADHD szakambulancia.

[link]


Ott mondta az orvos, aki ADHD-vel diagnosztizált, hogy van aki Miskolcról jár hozzá Ritalin receptért is, pedig már megvan a diagnózisa. De van olyan pszichiáter, aki így sem hajlandó azt felírni. Ezt is ő mondta!

Ezt csak azért írom le, mert a mezei pszichiáterek között sokan vannak, akik tagadják az ADHD-t vagy legalábbis nem értenek hozzá.

Nekem magamnak kellett megindokolni a járási pszichiáternek, hogy miért kérek beutalót. Magától soha nem jutott volna eszébe.

És van magánklinika is Budapesten.

Hogy az országban hol van még lehetőség a kivizsgálásra, azt nem tudom, azt sem hogy van-e egyáltalán. Talán más leírja. Vagy google, nem tudom.


De azért is írtam a budapestit, mert a Semmelweisről úgy tudom, hogy kiemelkedő a kórházak között is. Apámat ott műtötték prosztatával, és azt mondta, hogy sokkal magasabb a színvonal (persze a többi "sima" kórházhoz képest).


Sőt, az is rendkívül lényeges, hogy a felnőtt ADHD szakambulancián két orvos vizsgált engem, és én csak dr. Pulay Attilát tudom jó szívvel ajánlani. Mondta valaki, hogy egy doktornő vizsgálta és ő jónak tartotta, de őt nem ismerem. Azt tudom, hogy nem M. B. volt az. Ő a szokásos szakmai felkészültségű pszichiáterek táborát erősíti, ami kritikán aluli.

Ezt azért tartottam fontosnak megemlíteni, mert hiába jut el valaki a kivizsgálásra - és az sem egyszerű - ha utána a célnál pattintják le...

2020. aug. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!