Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy aspergeres...

Lehetséges, hogy aspergeres vagyok?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen illeszkedem be közösségekbe, nehezen barátkozom. Baromi nehezen beszélgetek, egyszerűen nem jut eszembe semmi mit tudnék mondani, gyakran a barátaimmal is így van. Nem igazán értem az emberi kapcsolatokat, hierarchiát. Impulzív vagyok, gyakran mondok olyat amit másodpercek múlva már megbánok, mert illetlen és megsértem vele a másikat. A közösségekbe mindig egy ilyen távolságot érzek a többi ember között, hogy különbözök tőlük. Az érdeklődésem iszonyatosan elvont és felületes.

2020. aug. 2. 21:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy 24 éves vagyok és nagy részben emiatt borzasztóan depressziós is lettem
2020. aug. 2. 21:44
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Ezek alapján inkább csak rosszul szocializáltnak tűnsz, nem aspergeresnek. De egyébként egy szakember tudná megmondani, hogy produkálsz-e arra utaló tüneteket.
2020. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Te rendelkezel orvosi diplomával? Esetleg orvosként dolgozol? Nincs nagyobb hiba, mint amikor egy laikus diagnózist állít fel, vagy a neten kérdezi a sok önkéntes diagnózisfelállító okoskodót. Ha úgy érzed valami nem stimmel, tessék elmenni vele orvoshoz, és a szakképzett vagy erre szakosodott orvosok felállítják a diagnózist. Addig is ne a neten akarj diagnózis felállítani, mert annak semmi értelme.

Csak egy kis történet. Van egy barátom aki állandóan bebeszéli magának a betegségeket, mert olvasta, hallotta a tüneteket, és biztos benne, hogy ő is az. Egyik nap megint jött azzal, hogy neki ez ,és ez a tünete van tuti rákos. Bátyja megunta már az állandó diagnózisait, így megnyitotta a netet egy bizonyos betegségnél. Majd hangosan kérdezte , hogy ilyen tünet is van? igen, és ilyen is? igen, meg érzed ezt a fájdalmat a hasad tájékán? igen.. Majd komoly arccal ránézett, és közölte vele. Az elmondott tüneteid alapján neked kétoldali petefészekgyulladásod van. Nos a testvére férfi.. na ennyit ha saját magad állítod vagy nem hozzáértők adnak diagnózist.

Még valamit. AMiket leírtáűl azt nagyjából minden 10-dik ember elmondja magáról..

2020. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Ennyiből nem lehet megállapítani. Ha aggódsz, hogy Aspie vagy, szerintem járj utána, vizsgáltasd ki magad szakemberrel, ők tudnak biztosat mondani.
2020. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
nem
2020. aug. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

"#depresszió #Asperger #Borderline #viselkedészavar #ADHD"


Ezek közül miért csak az Asperger a kérdés? A többiről már van diagnózisod? Aki azokat adta, azt kérdezd.

2020. aug. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem olcsó a vizsgálat az Autizmus Alapítványnál, úgyhogy lehet értelme annak, hogy előzetesen érdeklődik.

Kedves kérdező, először internetes teszteket nézzél. Bár azok nem 100%-osak, de irányt mutathatnak.

2020. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. aug. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!