Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lenne a jo dontes?

Mi lenne a jo dontes?

Figyelt kérdés

Tanacsokat, velemenyeket szeretnek kerni, mert ugy erzem elakadtam. 5mg Escitilt szedek 2 eve, melle 1 szem 0,25os Xanaxot, mindkettot elalvas elott veszem be. Kb fel eve nem vagyok mar jol a gyogyszerekkel sem, gondolom mar nem hat az antidepi. Szorongasra, panikzavarra kaptam anno. Na mar most panikrohamom nincs (a gyogyszer szedesenek elkezdese elott fel evvel volt utoljara), de szorongasom, adott helyzetben szorongasos rohamaim vannak. Mar mindennaposak, mindig delelott-reggel a munkahelyemen erzem, hogy eltelitodok szorongassal.( De Osszessegeben a szorongas nelkuli orak szama meg tobb egy napon belul.) Emiatt enni sem birok olyan delig, ehes vagyok etvagyam is lenne, de felek, ha eszek, hogy bepanikolok, rosszul leszek. Kezdem azt erezni, hogy beszukul az eletterem. Semmihez sincs kedvem. A doki szerint a gyogyszereknek ilyen formaban amugy sincs sok hatasuk, keveset szedek az antidepibol, a nyugtato meg szerinte teljesen folosleges, beveszem este 10kor, hajnal 2re mar ki is urul a szervezetembol. Amellett dontottem, hogy lerakom. Nem egy gyogyszerparti orvos, mondta, hogy nem sulyos a gondom, hiaba erzem a vilag legnagyobb bajanak ezt, es amugy is a gyogyulast az embernek maganak kell kikuzdenie, a gyogyszer max 30%ban tud hozzatenni a dologhoz.


De elbizonytalanodtam. Felek az emelestol, a mellelhatasoktol, hogy megjobban egy gyogyszertol fugg majd a joletem, azt erositi, hogy egyedul nem birok magammal megbirkozni. Ha eszembe jut, hogy le kell tenni a gyogyszert, szorongok, felek. Gyogyszerrel sem vagyok jol, de mi lesz, ha nelkule meg rosszabb lesz? Ha az a picike hatoanyag, amit beveszek, az tart eletben? Valaki volt mar igy, hogy ugy tette le a gyogyszert, hogy nem volt tunetmentes, szorongott, panikolt a gyogyszerszedes ellenere is? Felek. Nagyon. Ti mit tennetek a helyemben?



2020. aug. 19. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nem segít már a gyógyszer ne szedd, terheli a májadat, és a szervezetedet. Inkább beszélj egy terapeutával, a fejedben kéne rendet tenni, megoldani a probléma okát.
2020. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!