Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek kényszert arra,...

Miért érzek kényszert arra, hogy apróságokban ferdítsek állandóan?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre gyakrabban csinálom ezt, olyan, mintha szándékosan folyamatosan halmozni akarnám ezeket a dolgokat. Teljesen érthetetlen számomra, egyszerűen beleragadtam ebbe és nem tudom hol a kiút. Ilyenkor nem tudok gondolkodni, hanem hirtelen rávágok valamit egy kérdésre, mintha nem is én irányítanám saját magamat. Nagy dolgokban vagy morális kérdésekben képtelen lennék hazudni (pl. képtelen lennék titokban találkozni valakivel és megcsalni a párom, képtelen lennék másokról hazugságokat terjeszteni vagy szándékosan ártani nekik stb.) Viszont apróságokban szinte kényszert érzek. Például ha beszélgetek valakivel és megkérdezi, hogy megcsináltam-e valamit (mondjuk munkával vagy otthoni teendőkkel kapcsolatban), rávágom, hogy igen, pedig tudom, hogy mondjuk csak másnap lesz időm rá. Nem tudok lemondani egy találkozót, ha közbejön valami vagy nincs is kedvem, helyette kitalálok valamit, pl. hogy nem vagyok jól, fáj a fejem stb. Olyan is van, hogy ráadásul az adott időben még el is megyek valahova, akkor folyamatosan rettegek, hogy összefutok az illetővel, mint egy "büntetés" vagy lecke, hogy lebuktam. Ez csak 1-2 példa, de csomó másik van folyamatosan. Minél szétesettebbnek érzem magam, annál gyakrabban csinálom, olyan érzés van bennem, hogy már úgyis mindegy, valami vagy tökéletes vagy borzasztó és ha már szorongok akkor nem számít még egy ferdítés. Néha már megijedek saját magamtól. Van valaki, aki hasonlóval küzd? Mi lehet ez az egész?

2020. aug. 19. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Vállald fel, hogy elcseszel néha dolgokat, mindenki hibázik, ne akarj elbújni a következmények elől. Legyen bőr a képeden megmondani másoknak, hogy nem csináltál meg valamit, vagy nincs kedved hozzá. Szerintem megfelelési kényszered kezd lenni, vagy jobb színben akarod feltüntetni magad tudat alatt. Kezdd el szépen mondogatni magadnak is, hogy "ezt elrontottam, nem fog utálni mert nincs kedvem találkozni valakivel/segíteni valakinek." Mindenki megérdemli aiz igazságot, ha nem tetszik is neki. Mielőtt válaszolnál a kérdésekre mondd magadnak,, hogy nem akarok lelkiismeretfurdalást. Ijeszd meg magad, hogy ha így folytatod egyre nagyobb gazugságok jönnek, és egyre szarabb ember leszel. Ha lebukásként derül ki mindenki hazugnak fog tartani, amúgy max lustának.
2020. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Pszichés betegség, "pseudománia" a neve
2020. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!