Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csukott szemmel látok dolgokat...

KETTILA kérdése:

Csukott szemmel látok dolgokat lehet e problema belole?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok, kb fél éve ha becsukom a szemem látok arcokat, portrékat vagy mozgokepeket tobb arcot ahogy egybecsusznak vagy vilagit a szemuk vagy eppen nincs, altalaban nem ijesztoek viszont ha nem nyitom ki a szemem akkor elkezdenek elegge paraba atmenni felémfordulni ilyesmi

Legtöbbször ilyesmi de akad hogy tárgyakat vagy helyszineket latok ezek mindig mozognak es soha nem probalnak valosagosak lenni pl mintha egy virtualis terben kovetnek egy embert.Vonalakbol van osszeszőve akit kovetek a lábnyomai elfojnak mint egy patak kb.

Alapbol olyan mintha beleneznel egy eros fenybe es utana rápislognál egy feher falra , tehát elmosottak, szinuk nincs nagyon

Viszont ha hosszabb ideig hagyom akkor latok mar szineket es ki is élesednek.

Nagyban befolyasolja elofordulasukat es reszletesseguket a lelki allapotom es az hogy mennyire vagyok kipihenve.


Az egyik nagyszülőm skizofren volt, ezert gondolkodom hogy ez para lehet e. Elmenjek e egy pszihologushoz.



2020. aug. 21. 15:40
 1/5 anonim válasza:
Szerintem menj el lehet te is az vagy.
2020. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ennek köze nincs a skizofréniához, te csak egyszerűen félsz tőle. Valószínűleg mostanában beszéltetek erről a nagyszülőről. Élénk a fantáziád. Ha drogoznál, akkor a drog hatásának gondolnám. A skizofrén annak a biztos tudatában van, hogy amit lát, az valóság.
2020. aug. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Biztos lyuk van a szemhéjadon .
2020. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 AbysmalChaos ***** válasza:
Izolálció, kapcsolatok hiánya,folytonos lehangoltság,rendetlenség koncentrációs zavarok,Téveszmék, hallucinálció, ha ezek igazak rád akkor van esélyed hogy az vagy.
2020. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek hipnagóg képek. Többnyire mindenkinek vannak elavás előtt. Nálem pl időszakos. Vannak időszakok, mikor látok hasonlókat, ha lecsukom a szemem, máskor meg hetekig semmi. Csak a sötét, aztán be is alszom.

Nálam néha elő szokott jönni egy fekete-fehér, szögletes spirál alak, ami forog, vagy örvénylik. És egész sokáig látom becsukott szemhéjam mögött. Na mondjuk, az tényleg elég fura...

Szerintem ezek ártalmatlan jelenségek. Sőt, ez lehet egyfajta kiindulási módszer a tudatos álmodáshoz. Bár nekem nem vált be, de van, aki ezekkel a hipnagog képekkel képes a tudatos álomba belecsuszni.

2020. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!