Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert lettem ilyen a futol?

Miert lettem ilyen a futol?

Figyelt kérdés

Elso fuvezesem volt. Ugy tortent, hogy szivtam sokat, de nem hatott annyira, csak ellazultam, belassultam. Eddig ket cigit szivtam kozosen masokkal. De veletlenul hatalmas slukkot szivtam, annyira, hogy 2 mp alatt beutott a cucc. Ezutan a testem keptelen volt a mozgasra, hiaba akartam. 5-10 percen keresztul nem pislogtam egyaltalan, csak merengtem vegig, ugyanaz a pontot neztem. Barati tarsasagban voltam, sokan voltunk, senki nem vette eszre, hogy mit tortent velem. Annyira eltavolodtam toluk, azt hittem mar elfelejtettek engem, hogy sosem leteztem szamukra. Es ekozben mar nem ereztem a testemet, csak az elmemet es a lelkemet. Aztan felgyorsult a szivem, a legzesem. Kb 10 perc utan vegre eszrevettek, hogy nem stimmel velem, valaki megpaskolta a terdemet, ezutan zokogni kezdtem, nagyon kiborultam. Panikrohamom is volt.

Egyaltalan nem szamitottam erre, azt hittem jol fogom erezni magam stb.

Masnap is ereztem a hatasat, nagyon elfaradtam lelkileg is.

Szerintetek miert tortent ez? Erdemes ujra fuvezni, vagy felejtsek el?

Szorongos ember vagyok, de regebben sokkal rosszabb, de mostanaban nem annyira, mondhatni majdnem elmult teljesen, de a fuvezes utan megint kicsit visszatert, meg neha majdnem elsirom magam csak ugy ok nelkul.



2020. aug. 22. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ismerős gyereke füvezett, szennyezett volt az anyag, pszichózisa lett, amiből azóta se jön ki. Nagyzási téveszméje van, Jézus Krisztusnak képzeli magát. Munkaképtelen. Megéri?
2020. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lelki gondjaid vannak és szorongsz, lehet hogy pszichológushoz kellene fordulnod a fű helyett.
2020. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A fu nem volt szennyezett, megbizhato forrasbol szerzett a baratom, rutinos ebben.


2. valaszolo: nem azert szivtam a fuvet, hogy azzal oldjam a lelki problemamat(nem tudom, hogy van-e nekem, szerintem mindenkinek az van), nem ez volt a celom.

2020. aug. 22. 20:39
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha drogozni tudsz, akor a következményeit is viseld el. Ne sértődj meg, hanem gondolkozz el ezen.
2020. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az is lehet ,hogy csak berosszultál van sok spanom aki már járt hasonló módon ide lehet sorolni a hirtelen melegséget,izzadást,szédülést is.
2020. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4. valaszolo: ne legy alaptalan, nem sertodtem meg. csak kivancsi voltam az okara, ennyi.

a kovetkezmenyt mar elvallaltam, amikor elszivtam a fuvet.

2020. aug. 23. 06:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Igazság szerint a fűnek is vannak több fajtái. Létezik többféle hibrid is. Van például az: Indica, Sativa, Haze stb. Ezeknek a keverékei is lehetnek. Vannak olyan hibridek, amiknek a 70%-a Indica, 30%-a Sativa. Vannak "ízesített" fajták is.


Az Indica például ilyen nagyon chilles, azaz nyugtatós, elmélkedős típus. A Sativa például jobban pörget picit, de mellette ugyan úgy lazulsz, betompulsz. Viszont akár végig mosolyra állhat a szád is. Nálam a legelső az ilyen volt. Folyton mosolyogtam, és rohadt jó volt az érzés is. És amit te is mondtál, teljesen elzsibbadt, inkább ellazult mindenem. Először csak picit ütött be, de akkor is jó volt. Húh, mondom ez jó lesz. Nem telt el kb 10 perc, és akkor be ütött teljesen. Legelőször én is kb fél cigit szívhattam el, mivel "el hármaztuk", ahogy szokás a sima ciginél is. :D


Ettől igazából nem kell beparázni, bár én is így tettem. Mondhatnám hogy 50-50 arányban volt jó. Jó volt, de alig vártam, hogy elmúljon. Az tény, hogy amit én szívtam, szintén megbízható forrásból volt, és teljesen tiszta Sativa család fajta.


Igazából már írtam kisebb regényeket hasonló topicokhoz, de akkor le írom még egyszer ide is.


A kannabisznak jótékony hatása van, de vannak akiknek lelki és testi problémáiknak, adottságaik miatt nem való. Ezt sajnos el kell fogadni. Hogy nem mindenkinek segíthet a fű, nem lehet mindenkinek ugyan olyan. És nem feltétlenül kell ehhez betegség vagy valamilyen allergia, igazából mint ahogy írtad, első füves cigi élmény.


Nincsen ezzel baj, kipróbáltad, ennyi. Azt, hogy ezek után szívsz-e még, az a te döntésed.


De kérdezz rá a barátodtól, hogy milyen fajta volt az pontosan. A Sativa erősebb, így szinte tutira mondom neked, hogy az volt. Vagy pedig hibrid, tehát Indica és Sativa keverék.


De lehetséges, hogy csak a fű miatt volt az egész. Túl erős volt a számodra, amivel szintén nincsen semmi probléma. Ha legközelebb erre kerül a sor, esetleg, akkor próbálkozz egy Haze-el, vagy Indica félével.


A különböző szintetikus sz**ok, mint az Ecstasy és a Speed is, úgy ezeknél sem mindegy a lelki állapot. Ugyanis ha egy "gyenge pillanatodban" használod ezeket a szereket, akkor nem fogod tőle magad ugyan olyan jól érezni, mint mások.


A különbség csak annyi, hogy a kannabisz mint fű, egy természetes úton termeszthető, gyógynövény. Olyan, mint a dohány vagy a kokain. Csak éppen azok nem gyógynövények, bár félig azokat is annak titulálják, például a kokain cserjét is.


Az sem mindegy, hogy tisztán szívjátok a füvet, vagy dohánnyal keverve.


Magyarországon vannak olyan füvesek, akik Wiz Khalifának és/vagy Snoop Doggnak képzelik magukat, és akár 0,4-0,6 zöldet is simán betekernek egy cigibe, és elszívják. Az sem mindegy, hogy blantoztok, vagy jointba szívjátok.


A blant az azt jelenti, hogy tiszta zöld dohánylevélbe tekerbe...

A joint pedig fű+dohány papírba tekerve, ahogy szinte mindenki csinálja...


Nem mindegy a papír sem, és a tipp sem, hogy ki tekeri, ki csinálja. Hidd el, szívtam már elég szar cigit is. Például magam által, mert nem tudtam megtekerni normálisan. Meg volt, de nem olyan, mint aki egész nap évek óta rutinosan ezt csinálja.


Az sem mindegy, hogy esetleg pipában szívjátok, vagy nem. Egyébként azt mondják, hogy úgy az igazi, tisztán pipában szívva. Nem volt még rá lehetőségem, de én már nem is szeretném kipróbálni azt. Meg amúgy is, pénzem sincsen rá. :P :D Hülye Covid miatt is. xD

2020. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

"megbizhato forrasbol szerzett a baratom, rutinos ebben"

:DDD

2020. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es valaszolo, koszi a reszletes leirast. valoban nem gondoltam arra, hogy szamit a kannabisz fajtaja. nagyon kezdo vagyok ebben, majd megkerdezem tole, melyik fajta volt ez.

a baratom szerencsere tudta mit kell tennie ilyen helyzetben, ha valaki rosszul van, gyorsan lenyugtatta engem. elmondta, hogy vele is megtortent elso alkalommal.

de persze ezutan meggondolom, hogy csinaljak-e megint. ha masodszorra ugyanaz tortenik, akkor inkabb abbahagyom, felesleges lenne eroltetni:)

2020. aug. 23. 17:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. :) Igazából az első egy-két alkalom az ami furcsább lehet, illetve kicsit parább. Deee nem kell rá parázni, csak ellazulni. Probléma nem lesz belőle. :) Másodjára próbáld magad át adni az érzésnek, és nem lesz semmi probléma. :)
2020. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!