Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fehérköpeny hipertóniát,...

A fehérköpeny hipertóniát, hogy lehetne leküzdeni? (A kórházakban folyamatosan 180, 170-es vérnyomásokat mérnek, itthon több vérnyomásmérőt is kipróbálva 110/120-at szokott mutatni.)

Figyelt kérdés
Először azt hittem, hogy az itthoni vérnyomásmérőmmel van baj. Ezért vettem egy újat, ezt már egy egészségügyben dolgozó ismerősöm ajánlotta, viszont ez is ,,csak'' 110/120-at mér ha itthon vagyok (pedig minden szabályt betartva teszem magamba). A Kórházakban 160 alatt még nem nagyon sikerült vérnyomást mérniük nálam. Tényleg ennyire durva lenne a fehérköpeny szindrómám? Nem is érzem magam stresszesnek amikor ilyen vérnyomásokat mérnek.
2020. aug. 23. 12:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
83%
Úristem mit ijesztgetitek? Mi az hogy "idegen" helyen ha ennyire felmegy az baj Nekem ugyanez van és nem minden idegen helyen megy fel csak orvosnál és kórházban ennek az a neve hogy fehérköpeny szindróma nem tudok vele mit tenni illetve erős antidepresszánsokat akartak rá felírni. De az többet ártana mint használna.Mert attól senkinek semmi baja nem lesz ha 180 ra felmegy a vérnyomása azután pedig helyreáll.Hisz sport közben is felmegy Nekem a dokinál 140 a pulzusom és 150-170 a vérnyomásom Amikor kilépek a rendelőből a pulzusom azonnal visszaáll 70 re
2020. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!