Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikum “függő”...

Antipszichotikum “függő” vagyok. Hogy van ebből kiút?

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok, antipszicohtikumot szedek, kettőt is. Risperidone meg aripiprazol.


2 hónapon keresztül 3-4 naponta 8-10 mg risperidone nyomattam magamba, utána két hónapig tiszta voltam. Leálltam a tabikkal. Most kaptam két hete új gyógyszert, aripiprazolt. Egyik barátom belémunt és az ivásomba meg ilyesmi és mondta hogyha “gyógyszerezni akarsz akkor csináld” Én meg belefáradtam abba hogy ne gyógyszerezzek szóval elkezdtem újra tolni őket. A risperidone ugye lelassít, beálmosít, leszedál, az aripiprazol pedig ennek az ellentétje, felpörget, kicsit élénkebbé tesz. Szóval a lényeg, hogy aripiprazolból csak 1-2 tabikat (tabletta) veszek be, és csak akkor ha az előző tablettának elmúlt a hatása vagy nemtudom pontosan, hogy működik a cucc de néha a pörgésből “lejövök” és semmi életerőm sincs par óráig, ilyenkor beveszek mégegyet aripiprazol tablettát és utána mégdurvábban pörgök. De utána ismét “lejövök” és semmi életerőm nincs. Tegnap (vasárnap) annyira gyenge voltam hogy egész nap csak feküdtem az ágyban, ennyire kimerült a szervezetem a sok pörgéstől. Ittam is az utóbbi héten 1-2 pohár bort mindig, minden nap a tabletták mellé.


Ebből, hogy van kiút, hogy ne legyek egy h3lye “gyógyszerfüggő”?

Nem akarok így élni, hogy pörgök napokon át, utána meg alig van életerőm.


Kérem olyan válaszoljon aki szedett mar ilyen gyógyszert / és vagy volt már függősége.



máj. 20. 20:56
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
Az a 8-10 mg risperidone-t azért nyomtam magamba mert megszüntette az érzéseimet mert annyira le voltam szedálva tőle. Ez az aripiprazol cucc meg stimulál és kevésbé érzem magam tőle álmosnak, mintha több energiám is lenne mint ezelőtt. Szóval nagyon élvezem ezt, de tudom, hogy ez nem állapot, mert addig amíg az aripip hatása alatt vagyok és éppen pörgök addig csak kimerítem magam és utána 10x erősebben jön vissza majd a fáradság. Főleg ha napokig tolom magamba és utána a szervezetem feladja mint pl. tegnap volt. Mert az a konkrét nulla életerő szörnyű volt.
máj. 20. 21:11
 2/60 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez nem olyan komoly függőség de számomra nem kellemes ezért kértem itt segítséget mert angol drogos csoportokban csak kinevettek, hogy ilyen problémával fordultam hozzájuk, remélem itt nem leszek a nevetség tárgya.🥲😅
máj. 20. 21:19
 3/60 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálod meg úgy szedni ahogy az orvos javasolta?
máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Mert akkor nem hat. Mármint a pörgető cucc igen, de a szedáló csak akkor szedál le ha egy raklapnyit magamba nyomok. Mindegy tudom én hülyeségem és kvázi megérdemlem, csak annyira magam alatt vagyok, a barátaim belémuntak a saját baromságaim miatt és még most se tudok leállni. Mindegy ez van. Majd elkezdem úgy szedni ahogy kell, köszi!
máj. 20. 21:28
 5/60 anonim ***** válasza:

Mar irtal ide, mi is volt a diagnozisod?


Amugy de, ez komoly fuggoseg, plane 17 evesen. Ilyen starttal pikpakk racsuszol majd mas szerekre is. Most lenne egyszerubb megallitani. Pszichiater vahy addiktologus lene neked surgosen. Szuleiddel mi van?

máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

“Borderline-ra hajazo kamaszkori/serdulokori emocionalis zavar” a diagnozis.


Jarok terapiara ott azt mondta a terapeuta hogy nem ihatok meg gyogyszerezhetek mert akkor elvonon vegzem, az meg nem buli…


Szuleim dolgoznak, anyam 10-12 orazik, probal megteremteni mindent de csak annyit szol hozza a fuggosegemhez, hogy “csak a fejedben van le kell gyoznod”. Apam meg ugye on-off dolgozik, mikor milyen kedve van.

máj. 20. 21:43
 7/60 A kérdező kommentje:
Csak azért nehéz nekem letenni a tabikat mert ezek voltak mellettem amikor senki sem volt, értitek…
máj. 20. 21:44
 8/60 anonim ***** válasza:
0%

Nyilvanvalo. Es sajnalom.

Viszont a sajat erdekedben gyorsan valtoztatnod kene, hallgass a terapeutadra. Benne megbizol? Milyen a kapcsolatotok?

máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

Hat normalis/jó a kapcsolatunk, kedvelem. Tudom, hogy le kene allnom, csak ha rossz napom van vagy ilyesmi, rogton jon a kesztetes, hogy “na most be kene vennem parat es elfelejteni az eletem”.

Neha ellenallok neki, mint emlitettem ket honapig egyet se vettem be. Csak aztan meg elkezdtem inni, egyik baratom belemunt elkuldott a francba es le is tiltott (ezzel kapcsolatban is raktam ide ki kerdest) es a lenyeg hogy letiltott meg minden en meg visszaestem mert ennyire magam ala kerultem, vegulis csak miatta akartam megvaltozni🥲😐

máj. 20. 21:56
 10/60 anonim ***** válasza:
Hogy magad miatt valtozz, az miert nem opcio?
máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!