Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsok befolyáso...

Az antidepresszánsok befolyásolják a növekedést?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy lassúbb növekedés, nemi érés lehet a tünete az ilyen gyógyszereknek. 3 napja kaptam az orvostól egy antidepresszánst (Floxet) a szorongásaimra. Kicsit tartok attól hogy ez befolyásolja a növekedésem, vagy hogy nem növök többet. Aki fiatalon szedi,vagy szedte,annak volt hasonló tapasztalata? Előre is köszönöm a válaszokat!


16/L



2020. aug. 24. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A betegtájékoztató nem a betegeknek szól, hanem a jogászoknak, hogy a gyógyszergyártókat semmiért ne lehessen perelni. (Kb. 80 éves igazságügyi elmeszakértő mondta, de teljesen logikus.)
2020. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ugye tudod, hogy az antidepresszánsok nem fogják a problémádat megoldani, csak tetőzik azt?1-2 nagyon súlyos esetektől eltekintve, amikor tényleg meggárgyult az illető, teljesen emberellenes... ma már úgy írják fel mint a cukrot, azt tömném, aki felírta.
2020. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
2es, gondolom te sokkal tanultabb es tájékozottabb vagy, mint egy egyetemet végzett pszichiáter.
2020. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Pszichiáter? Egyetemet végzett.. röhögnöm kell, bölcsész,.. azok a legnagyobb kretének a világon, olyan embereket töm gyógyszerrel, akit nem ismer, olyan gyógyszerrel, ami ő maga nem szed. Te is ahhoz az agymosott réteghez tartozol, aki hanyatt vágja magát egy fehér köpeny, vagy zakó+ing párosítás látványától??? Ideje lenne felébredni!
2020. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudod kedves kérdező, hogy ostobának semmi sem drága. Ha meg akarsz gyógyulni, szedd a gyógyszered. Nincs más esélyed.
2020. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pszichológus a bölcsész, a pszichiáter orvos. Legalább ezzel legyél mar tisztában. Nem tudom egy bipolaris, szemelyisegzavaros ember kiben bízhat jobban, egy egyetemet végzett, 20 eve praktizáló orvosban, vagy egy helyesen írni nem tudó noname emberben a gyakoriról.🤔
2020. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
A növekedést nem, de az agyműködést, pszichés fejlődést durván torzítja. 16 évesen inkább futbalozzál, meg hajkurászd a lányokat, bőgessed a motort a diszkó előtt, ne a bogyóktól várd a javulást, mert csak tönkretesznek. Börtönbe csuknám aki gyerekeknek ilyen szarokat ad.
2020. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 15 voltam, mikor elkezdtem a frontint(tudom, az nem antidepresszáns, de azért gyógyszer). Egy évvel később már antipszichotikumot is szedtem. Nem feltétlenül rossz egy gyereket gyógyszerezni, főleg ha nagyon beteg. De természetesen az nem jó, ha minden második embert ezzel tömnek. Egyre fiatalabb korban alakulnak ki a mentális betegségek, ez sokszor a szülők hibája.

Kedves kérdező, az antidepresszáns nem fogja a növekedésedet befolyásolni, hanem a szerotonin visszavételét gátolja az agyban. (Ha ssri)

2020. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!