Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen elmebetegnek érzem...

Teljesen elmebetegnek érzem magam?

Figyelt kérdés
Nagyon sok rossz dolog ért egyszerre: meghalt egy közeli hozzátartozóm, elvesztettem a szeretett munkahelyem, véget ért a kapcsolatom, apám teljesen kifordult önmagából... és arra lettem figyelmes hogy olyan dolgokat teszek, amik nem normálisak! Teljesen megbomlott az elmém! Visszaemlékezve olyan volt mintha nem is én tettem volna dolgokat és most fogom a fejem, hogy úristen leégettem magam mások előtt. Ez normális dolog ilyenkor?
2020. aug. 24. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Kicsúszott a lábad alól a talaj.
2020. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Normális, idővel rendeződni fog. Járművet ne vezess, köszönjük.
2020. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olykor-olykor kicsúszik kezünkből az irányítás, mert nem vagyunk titánok. Nem működhetsz mindig 100%-on. Ez akár időszakokról is elmondható, nem csak 1-1 napról. Azzal meg, hogy leégetted magadat mások előtt, ne foglalkozz. Ki nem sz*rja le, hogy milyen a Te megítélésed másoknak?
2020. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pihenj, engedd el most a bajaidat, aztán szép lassan tedd rendbe ezeket egyenként. Nagy feladat, és könnyű mondani, de tudom milyen ezeket feldolgozni. Ne agyalj, palánkolj sokat ezeken, ha nem szeretnéd, hogy valóban következménye legyen. És tényleg ne érdekeljen ki mit gondol, azért úgysem fogod megtudna hiába görcsölsz rajta, és valószínűleg semmi következménye nincs. Nem lehetsz mindig toppon, nekem is voltak, vannak, meg lesznek is mélypontok, amik arra valók, hogy felkeljünk. Ehhez néha erőgyűjtés, azaz nyugi és pihenés szükséges a legvészesebb időkben is. Ha vigasztal ebben az évben nincs olyan ismerősöm, aki azt mondta volna, hogy jól sikerül bármi. Én is érzem, hogy az idei év életem egyik legrosszabb éve, de ez legalább erőt ad, hogy innen jobb esetben már csak felfelé vezet az út.


meghalt egy közeli hozzátartozóm

-nagyon nehéz, én is átéltem már 19 éves létemre. A gyásznak fázisai vannak, legegyszerűbb ha ezt fogadod el és szépen végigmész rajta. Nem érdemes ezt elfojtani.

elvesztettem a szeretett munkahelyem, véget ért a kapcsolatom

Szomorú mindkettő és ezeket is fel kell dolgozni, de végső soron úgy tekints rá, hogy ezek is jó leckék és élmények voltak az elkövetkezendőkhöz. Nézz a jövőbe és hagyd meg a múltadból a jó emlékeket.

apám teljesen kifordult önmagából

Ezt nem részletezted, gondolom neki is sok dolog jött össze egyszerre.

Ezután pedig egyáltalán nem csoda, hogy ilyeneket érzel. Ezt is úgy a legegyszerűbb, ha felfogod normális reakcióként. Ne korhold magad, inkább nevess a saját hülyeségeiden, az sokat segít a hangulaton is, így a többi dolog feldolgozásán. Egyszerűen csak kimerültél lelkileg, szellemileg és erre jöttek rá rajtad kívülálló terhek még. Ha olyan típus vagy, akkor beszéld ki magadból mi bánt, erre egy jó pszichológus vagy egy közeli barát, rokon is megfelel, akiben megbízol. Kitartás, fel a fejjel!

2020. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!