Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoterapeuták csak...

A pszichoterapeuták csak maganpraxisban dolgoznak? Túl vagyok 2 állami pszicholguson, de abszolút semmit sem segített.

Figyelt kérdés
Az egyik azonnal pszichiáterhez küldött, a másik is pszichoterapeutát javasolt. Nem tudok kifizetni 10-15 ezret heti egyszer, kétszer...sőt annyit egyszerűen nem is akarok. Eleve nagyon nehéz jót találni, most mar tapasztaltam, tényleg csak maganorvossal van lehetőség arra, hogy hatásos legyen? Vagy marad a pszichiátria...
2020. aug. 25. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Először is kitartást. Vannak TB alapon igénybe vehető pszichoterápiás szolgáltatások, Budapesten tudok pontosabbat mondani. Problémától függ hogy tudnak-e fogadni. Akiknél voltál 2 "állami" pszichológus, ők klinikai szakpszichológusok? Akkor elvileg jogosultak pszichoterápiát alkalmazni, és tudnak is. Sajnos nagyon nagy a túlterheltség az állami rendszerben ezen a téren. Nem tudom hol laksz, de a területileg illetékes pszichiátriai gondozóban szerintem érdemes lenne beszélned egy pszichiáterrel, ő tovább irányíthat ingyenes pszichoterápiás szolgáltatások felé, illetve ha olyan a helyzet adhat gyógyszert, ami szintén kellhet, terápia mellett is. Remélem sikerült megválaszolnom a kérdésed... :)
2020. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyik klinikai szakpszichológus volt, es pszichoterapiat javasolt, de nem magánál. Úgy éreztem nem akar vállalni, en tudom, hogy nagyon nehéz eset vagyok, de azért ez a tapasztalat csak meg inkább letört. Egyébként nem is tartom sem nagy tudásának, 5x voltam nála es semerre nem indultunk el. Valószínűleg marad a pszichiátriai befekves. Gyógyszert megpróbáltam szedni, de majdnem meghaltam tőle... felügyelet nélkül nem tudom elkezdeni.
2020. aug. 26. 00:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért vagy nehéz eset szerinted?

Alapítvànyokat érdemes megkeresni. Bútra, Napkör stb.

2020. aug. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak azért nem akart vállalni az a pszichológus, mert nem volt elég helye, ideje, sok a kliense, vagy ő önmagában érezte hogy nem passzoltok, nem megfelelő a tudása a problémádhoz? Egyébként ha te sem érezted vele a szimpátiát vagy megfelelőnek őt, akkor felesleges is elkezdeni vele dolgozni... Valóban nagyon nehéz egyébként jó terapeutát találni, mert a személyes kapcsolat nagyon fontos. Egy egyébként nagyon jó terapeuta sem passzol mindenkihez, ez szerintem egyikőtöknek sem a hibája, nem azért van mert "nehéz eset" vagy, hanem mert komolyabb, mélyebb problémákhoz, pl. személyiségzavarokhoz kb. úgy kell passzolnod a terapeutádhoz mint az anyádhoz vagy a párodhoz, és ez nem csak a szaktudáson hanem rengeteg személyes érzelmen, viszonyuláson is múlik... Egyébként ha van időd, a Balassa utcában a pszichiátriai klinikán van 4 hetes bentfekvős pszichoterápia. Sématerápiával dolgoznak. Szerintem érdemes lenne ilyesmivel próbálkoznod. Mivel kórház, a gyógyszert is be tudják állítani. Neten a klinika honlapján fent van minden tudnivaló, hogy hogy lehet első interjúra jelentkezni, stb., ehhez asszem beutaló sem kell csak időpontot egyeztetni, ha jól emlékszek. És ne add fel, mivel keresed a megoldást van benned potenciál a fejlődésre, ez nagyon fontos, aki így áll ehhez a dologhoz a legszörnyűbb problémákat is le tudja küzdeni, amennyire én látom. :)
2020. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!