Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok ismerkedni, kapcsola...

Nem tudok ismerkedni, kapcsolatokat kialakítani mi lehet velem a gond?

Figyelt kérdés

Ennek valami mentális betegség lehet az oka?

23 éves vagyok. Kicsit félénk,és önbizalom hiányos vagyok.


Lehet hogy autista vagyok azért nem tudok ismerkedni?

Nem érzem azt hogy saját világom lenne, szeretem a változatosságokat, nézek mások szemébe, bár néha zavaromban elkapom a tekintetemet. Tehát ezek alapján szerintem nem vagyok az, bár ki tudja.


2020. aug. 25. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:

"Kicsit félénk,és önbizalom hiányos vagyok."

Ez az oka, azt hogy van-e mentális betegséged meg ennyiből itt senki nem fogja megállapítani.

2020. aug. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen a személyiséged.

Én nagyon hangos és nagyszájú vagyok a baráti körömben, de amint csatlakozik hozzánk 1 ismeretlen kussolok.


Szóval nincs ebben semmi különös, félsz az isneretlentől, ez így rendben is van. Nem egyszerű ismerkedni.


Az pedig, hogy betegnek véled magad emiatt azért van, mert mivel ismerkedni szeretnél, hiszen mivel társas lények vagyunk ösztöneinkben van, hogy kapcsolatban legyünk embertársainkkal. Tehát ismerkedni szeretnél, de nem tudsz a félelmeid miatt.


A kényszer az ismerkedésre ösztön ámde a félelem is az ismeretlentől és ez így kiüti egymást.

Valamint szerintem szorongsz is.

Pláne ha olyan gondolataid vannak esetleg hogy mit fognak gondolni ha odamegyek pl.


Ismerkedj kisebb közösségekben, hobbi társakat is kereshetsz, úgy mindig lesz téma és sosem válik kellemetlenné a dolog, hiszen, meg tudod törni a csendet bármivel.


Nincs veled semmi baj egyébként, csak introvertált vagy, és az internetes írásokkal ellentétben, ezt nem minden introvertált élvezi, hogy egyedül lehet.


(Telefonról írtam, ha hiba van a szövegben elnézést, így is az ékezetek miatt szenvedtem a leírással)

2020. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!