Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt pszichologusok...

Vannak itt pszichologusok vagy leendo pszichologusok?

Figyelt kérdés

Szuksegem lenne valakire, aki nem nez le, nem nevet ki es meghallgatja a problemaimat, esetleg tanacsot ad.

Tudom, a tobbi valaszolo valoszinuleg azt fogja mondani, hogy menjek el pszichologushoz, de szeretnek teljesen anonim maradni, online konnyebben nyilok meg, mint szemelyesen egy orat a szekben ulve.


2020. aug. 28. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Ugye tudod, hogy a pszichológusnak fizetni kell, és hogy egy pszichológus hallgatónak nincs jogosultsága, hogy gyakorolja a hivatását?
2020. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak online is. De ingyér ki fog veled foglalkozni?
2020. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Az online pszichológusnak semmi értelme, úgy max csak egy par sornyi tanácsot adnak. En évekig halasztgattam, hogy elmenjek, de mikor mar muszáj volt, megtettem es könnyebb volt, mint gondoltam.

Normális pszichológus nem fog téged online ingyen hallgatni, a gyakorin meg plane nem találsz ilyet... nem is értem az elgondolást... kérj idopntot tb alapon, ha nincs pénzed magánra

2020. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, én nem vagyok pszichológus, nem kérek pénzt, nem vagyok nyerészkedő. Szeretek meghallgatni embereket, amikor van rá kapacitásom. Megírhatod nekem a problémádat, és amennyire tudok, válaszolok rá, adok tanácsot. Nem nézlek le érte. Tudom, hogy az embereknek néha furcsa problémáik vannak, amit ő maga érez inkább furcsának, külső szemlélő valószínűleg hallott már olyanról, vagy ha nem is, neki nem lesz olyan lesokkoló, mint gondolod. :) Szóval írj nyugodtan.

Egy barát is meghallgat, ha van, nem kell pszichológus. És a barátoknak sincs jogosultságuk gyakorolni ezt, első válaszoló? Akkor mindenki csak pénzért segítsen, vagy csináljon úgy, mintha segíteni akarna?

Megértem, kérdező, hogy online könnyebben megnyílsz, én is így vagyok vele. Ha gondolod, írj, és ahogy tudok, válaszolok. Ingyen.

2020. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

“ És a barátoknak sincs jogosultságuk gyakorolni ezt, első válaszoló?“


Ez rettenetesen buta kérdés, ugye tudod? Nem tudom miért kell kötekedni, de ne reklámozd, ha ostoba vagy. A kérdező nem véletlenül szakszerű segítséget keres, mert persze a barátokkal mindenki tud beszélgetni, én csak elmondtam neki, hogy egy pszichológus hallgató nem nyújthat neki olyan segítséget, amire neki szüksége van, mert tilos, nem szabad. Egy orvostan hallgató sem diagnosztizálhat...

2020. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pszichológus vagyok. Ha nem egy 5 oldalnyi regényt írsz hanem tömören összefoglalod, akkor válaszolok a problémára.
2020. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

5. Ostoba mindig az, aki a másikról mondja. Tudod, hogy a lelki segítségnyújtás nem egy szakmához kötött dolog. Barátnak, szomszédnak, családtagnak, havernak, sőt vonaton egy utasnak is elmondhatja valaki a problémáját, ha úgy alakul, és ő meg adhat rá tanácsot. Ingyen. És előfordulhat például, hogy az a szomszéd, vonaton utazó vagy akárki éppen pszichológus hallgató (csak a másik nem tudja), sőt, még az is, hogy nem pszichológus hallgatóként is ugyanazt a tanácsot adná a másiknak. Most akkor mi van? Na, ennyit a kötekedő ostobákról, nem is ismersz, és lehülyézel, te nyomorék! Ahelyett, hogy gondolkodnál!

Ennyivel ne beszélgessünk senkivel és ne érintsük a lelki problémáinkat a beszélgetés során, mert mi van, ha a másik pszichológus hallgató, csak nem tudunk róla?

Attól, hogy valaki elvégez egy pszichológus szakot, még nem lesz szuperember. Bárki tud lelki tanácsot adni, csak pszichológusoknál ezt nagyon felfújják, mintha valami hú de nagy szakértelem kéne hozzá, és pénzhez kötik. Ennyi.

2020. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Bárki tud lelki tanácsot adni, csak pszichológusoknál ezt nagyon felfújják, mintha valami hú de nagy szakértelem kéne hozzá, és pénzhez kötik. Ennyi."


Ez a probléma komolyságától függ. Pl. ha valaki szakított és azt nehezen dolgozza fel, vagy utálja a munkáját de nem érzi úgy hogy tud változtatni, ott valóban segít a barátok meghallgatása. De ha valaki krónikus depressziós, szociális szorongása van, vagy borderline személyiségzavarban szenved (és ez csak néhány a komplexebb problémák közül, amik felmerülhetnek), ott egy random hétköznapi ember aki nem tájékozott a mentális egészség terén, nagy eséllyel nem fog tudni hasznos dolgokat mondani amik valódi változáshoz vezetnek.

2020. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek nem a tanács kell csak hogy meghallgassák


Gyermekpszihológustol mondta hogy a meghallgatási terápia lényege hogy a betegnek a saját szavaiból kell hogy derüljön ki az hogy neki kell megoldania a saját problémáját.


Mondom neki: -akkor megvan a probléma.


-Anyu felpofozott amikor a saját szavaiból az derült ki hogy neki kell megoldania a saját problémáját.


-De a szüleid azért hoztak ide mert PROBLÉMÁ(i)K vannak


Ekkor tudatosult bennem hogy valami nincs rendben és hogy mit akar ez tőlem. A további hallgatásra az volt a válasz hogy a néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.


-Vagyis a továbbiakat nem magával kell megbeszélnem.

2020. szept. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!