Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, nem bírom tovább?

Mit tegyek, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem a kilencediket, és borzalmas volt, nemtudom megfogalmazni de a légkör az osztálytársaktól görcsbe rándul a gyomrom. Eddig minden évben vártam ezt az időszakot de most rájuk gondolok és tényleg öngyilkos hajlamaim is vannak. Amióta hazaértem csak sírok. Szerintetek?

2020. szept. 1. 14:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy csak azért gondolod így mert újak, remélem sikerül beilleszkedned.

Én is egyébként hasonlóan érzek, egyáltalán nem illek be az osztályközösségbe, úgyh leginkább egyedül vagyok ott, nem jó, de hozzá lehet szokni

2020. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Íratkozz át más iskolába. 40 éves korodra az összes iskolát el fogod felejteni, de visszasírod a szar munkahelyek miatt.
2020. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Annak idejen en is egyreszt gyaszoltam a masik sulit, plusz utaltam a gimnazium komor regi epuletet, azt a lepusztult regi keruletet, a tanaroktol is feltem, stb... Eloszor ugy utaltam, hogy azert mentem csak be, mert anyukam mondta, hogy atiratkozunk masikba.

Aztan fokozatosan megismertem mindenkit, eleg hamar lettek baratnoim, es vegul imadtam odajarni. De az elejen nagyon szenvedtem.

Arra gondolj, ezutan mehetsz haza. Iskola utan szabad ember vagy.

2020. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Iskola után szabad ember ? Elvárják hogy minden tantárgyra órákat készülj, csináld meg a házit, aztán emellett éljél szabad életet... Képtelenség.

Képzeld nekem lesz 9-10 órám is, ahol 17:45-kor végzek, és 20:30-kor lesz a legközelebbi buszom, 21:00 körül haza érek, mosakodjak, egyek, tanuljak, írjak házikat, és még reggel 6kor keljek is fel ? Nem tudom ki hogy van vele, de nyári munkán nekem a gyárba sokkal kényelmesebb volt...

2020. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Lehet jobb lenne ha magán tanuló lennék?
2020. szept. 1. 16:08
 16/19 anonim ***** válasza:

Menj el a barátaiddal sörözni, csináljatok pár állatságot, csajozz szabadidőben és tanulj. Az iskolára tekints úgy, mint egy szükséges rossz, aminek ha vége, tiéd a világ. De addig ki KELL bírni. Ha kell, legyen két életed: egyik bent, a másik sulin kívül. De muszáj kibírni.

(amiket írtam nem véletlenül írtam...és rég volt a sulim. Azóta jobb minden)

2020. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha magántanuló leszel sosem fogsz tudni szocializálódni és egész életedben problémáid lesznek. Magantanuló az lesz aki beteg vagy olyan elfoglaltságai vannak pl sportoló, modell, színész stb hogy nem tudna bejárni. Ezzel az erővel bárki lehetne magámtanuló mert büdös neki a suli. Tanulj meg alkalmazkodni mert ez az életed kulcsa. Később ha dolgozol is közösségben leszel. Vagy élhetsz egész életedben remeteként egy városban és kimaradsz mindenből. Nem lesznek barataid sulis elményeid. Azt hiszed mindenkinek fenékig tejfel volt a suli? Én is utáltam felkelni meg volt pár paraszt osztálytársam meg tanárom is. De meg kellett oldanom a peoblémáimat nem menekülhettem el minden elől. Válthatsz sulit ha nagyon rossz. Az is egy megoldás. De normális fiatal nem szűkíti be az életét és mond le a szép élményekről mert azok is voltak a rosszak melett.
2020. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Adj nekik még esélyt,biztos van köztük olyan jóarc, mint a régi sulidban akik voltak, lehet,hogy most más is pont így gondolkodik, mint te, és egymásra találhatnátok barátként.
2020. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 évig ilyen volt a suli, csak azt tudom tanácsolni, hogy valahogy éld túl.


Üdv, egy egyetemista

2020. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!