Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek az anyukámmal?

Mit tegyek az anyukámmal?

Figyelt kérdés
15 éves korom óta mentális betegségeim vannak, de ő képtelen elfogadni ezt. Úgy gondolja, hogy semmi bajom sincsen, szerinte csak gyógyszert akarok szedni. Rengeteg orvosnál voltam már, rengeteg diagnózisom van: OCD, borderline személyiségzavar, generalizált szorongás, súlyos depressziós epizód, bipoláris hangulatzavar II, skizoaffektív zavar. <- ezekre ő úgy tekint, mintha nem is lennének, figyelembe se veszi a betegségemet. A tüneteimre csak annyit mond, hogy én csak a figyelmét akarom felhívni magamra. Azt hiszi azt akarom, hogy foglalkozzon velem, és ezért mondom magam betegnek. Anyukám nagyon gyógyszerellenes. A legtöbb gyógyszert nem engedi, hogy beszedjem. Ma sikerült feliratnom nyugtatót és antipszichotikumot. Utóbbit nem engedi, hogy szedjem, amíg nincs hallucinációm. (Épp azt várjuk, hogy visszajönnek e a hallucinációim vagy sem). A nyugtatóval is vitatkozik, azt akarja, hogy 1 hónap után rakjam le. De rohadtul nem fogom. Na mindegy. A kérdés az, hogy hogyan fogassam fel vele, hogy nekem komoly mentális betegségeim vannak? Nagyon nehéz minden nap küzdeni megértés és elfogadás nélkül.

2020. szept. 2. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Miket szoktál halucinálni?
2020. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Phoney ***** válasza:
100%
Sehogy. Rettenetesen szomorú az olyan szülő, aki nem képes felfogni, hogy a gyerekének mentális zavarai vannak, mert mélyen nagyon jól tudja, hogy ő is sáros ebben, de nem tudja lenyelni.
2020. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Anyukám nagyon gyógyszerellenes. "


Ez mindent elmond. Én a sok járványtagadót, gyógyszerellenest, oltásellenest a közösségi médiában már tiltom, mert annyira fel bírnak idegesíteni.



Most hány éves vagy egyébként? Ha felnőtt vagy, még inkább nincs joga beleszólni, de amint tudod, hagyd ott ezt a nőt. Az a baj, hogy igaz, hogy a gyerek mentális betegségéről szinte mindig nagyban a szülő tehet. Ugyanígy vagyok a mártír anyámmal.

2020. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok
2020. szept. 2. 21:32
 5/11 Phoney ***** válasza:
83%
20 éves vagy és nem hagyja, hogy beszedd? Ideje úgy csinálnod, mintha felnőtt lennél. Lehet, hogy nem vagy az, de attól még csinálj úgy :)
2020. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta kidob otthonról, ha szedem. Még nem akarok elköltözni
2020. szept. 2. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Amennyiben lehet, költözz.


20 évesen én sem akartam, aztán itt szenvedek anyámmal 24 évesen is, és egyre rosszabb. Feltehetőleg ő nárcisztikus, tehát folyton hisztizik, hárít, nem látja be, ha rosszul csinál valamit. Már nagyon várom, hogy elegendő pénzem gyűljön össze, amit a bankkártyámon szorgalmasan halmazok is fel...

2020. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

És kell az engedélye ahhoz, hogy beszedd a gyógyszert? Tudnia kell róla?

Ha ő sem foglalkozik veled, akkor miért foglalkozol te vele? Szedd a tudtán kívül!

Pszichológushoz el tudsz járni? Lehet, nem ártana, bár ha anyukád nem is ismeri el a problémáidat, nem valószínű, hogy ebben támogatna.

2020. szept. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérd meg a pszichológusodat hogy hívja be/fel anyukádat, és beszéljen vele, hátha ö el tudja neki magyarázni mi a helyzet. Talán neki hinni fog, vagy elfogadja töle amiket mond.
2020. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy nem is vagy beteg. Csak beképzeled. Nem tudsz mit kezdeni magaddal, és ezen fantáziálsz. Keress valamit, amit szívesen csinálnál, amitől sikerélményed lesz. Rögtön meggyógyulsz.
2020. szept. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!