Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anyukámmal mi lehet? Mit...

Az anyukámmal mi lehet? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,tudom egy pszichiáter kell megmondja,hogy igazából mivan,de nem akar ahoz jönni.

Szóval anyukám alapból egy kedves,aranyos nő,aki amúgy nem szeret sehova sem járni itthonról,és csak tévét meg sorozatokat szeret nézni egy hónapba egyszer ment eddig a városba de más semmi.

Most viszont kb 2 heten túl pörgöt s mindig elmegy itthonról,aput megcsalja,velem és a testvéremmel veszekszik,olyan mintha nem lenne önmaga,ha beszélek vele akkor össze vissza magyarázz,nem tudd egy összeszedet mondtatot elmondani.

Olyan mintha egy másik énje lenne ,nem önmaga az biztos.

Régebben is amikor kicsi voltam 2 alkalomkor is volt ilyen,de voltak köztük évek. Olyan mintha biporális zavaros lenne,bár ezt is csak tippelem,mert ugye nem volt dolgom még biporális személlyel.

Szörnyű dolgokat csinál,s féltem őt..hiányzik az anyukám:(



2019. ápr. 11. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom belefáradt abba, hogy anya, háztartást vezet, a férjével nincs elég szex (ha lenne nem lenne szeretője) és ez a pasi kiragadta ebből a képből. Megérezte újra a "boldogságot" (nem mintha veletek nem lett volna az) és mivel tisztában van, hogy nem tud mindent irányítani, ezért feszült lesz.

Itt mindenkinek össze kell fogni és leülni vele családilag beszélgetni.

2019. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresd meg a háziorvosotokat te magad, és kérdezd meg tőle, hogy mit tehetsz te, és kérd meg, hogy ő is segítsen.
2019. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem elmebeteg csak túl sok mindent elfojt magában.. gondolj bele. szerintem ő egyszerűen bizonyos időközönként belefárad abba, hogy éli egy háziasszony unalmas szürke életét. sztem a kedves anyuka csak egy álarc. a valóságban pedig szenved attól, hogy nem él igazán és egyáltalán nem olyan az élete mint amilyennek hosszú évekkel ezelőtt elképzelte. és néha egyszerűen kitör, mint egy gejzír. ha bipoláris lenne akkor mániás lenne (ez mondjuk stimmel) és depressziós!! felváltva.. depresszióról viszont itt szó sem esett. veszekszik veletek mert valószínűleg sok mindent lenyelt ami valójában zavarja nagyon is. szerintem nem tud összeszedetten beszélni mert ő maga sem érti ilyenkor, hogy mi történik vele és ő maga se tudja elmagyarázni, hogy mitől változik meg hirtelen. valószínűleg küzd benne az az énje amelyik boldog akar lenni azzal az énjével aki rá akarja erőltetni a "minta-anya" életet.
2019. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szóval csak, hogy tisztázuk. Édesanyám nem volt soha "minta anya" NEM TAKARITOTT,NEM FŐZÖTT, mindennap otthon feküdt,evett,kiment a wcre s tvt nézet kb ennyit csinált mindig..

Nem dolgozott sehol szinte soha.

Mint emlitettem sorozatokat nézet,telefonon s tvn. Nem fáradhatott bele semmibe,mert nem csinált sose semmi

2019. ápr. 12. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
akkor viszont arra tudok gondolni, hogy anyud olyan lett mint egy elkényeztetett kisgyerek.. aki mindig azt csinálhatta amit akart, megszokta, hogy senkinek nem tartozik semmivel. ezért úgy gondolja, hogy bármit megtehet következmények nélkül, ahogy azt idáig is csinálta. nyugodtan csalhatja apádat, ordibálhat veletek ha neki éppen olyanja van. illetve valószínűleg a sok semmittevéstől pörög túl.. nyilván nincsen lefárasztva, mitől lenne mégis? nem dolgozik, nem csinál házimunkát. emiatt az egész napos dögléstől túl sok energia van benne amit már nem tud hogy levezetni, szinte már unalmában veszekszik veletek és tart szeretőt. a lényeg hogy nem pszichés beteg
2019. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!