Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakran visszatérő, rossz...

Gyakran visszatérő, rossz hangulatot keltő irreális gondolat lehet téveszme?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdés, hogy gyakran visszatérő rossz hangulatot, szorongást keltő gondolat lehet e téveszme?


Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy irreális, viszont akkor miért jut ilyen sokszor eszembe?


S ha eszembe jut elkezdek kattogni rajta, ami akár jobban felnagyitja és akár bele is tudok kombinálni.

Még is tudom, hogy az egész egy butaság.

Miért lehet ez?



2020. szept. 4. 07:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem téveszme, ha tudod, hogy hülyeség. Viszont a szorongás és a depresszió terápiájának úgy tudom, része az, hogy az ilyen gondolatokkal megküzdjön az ember. A könyv, amit olvastam erről, azt javasolta, hogy az ilyen irreális, szorongató gondolatokat írjuk felül javított változatokkal. Tehát ha mondjuk azért szorongok, mert azt gondolom, hogy csak akkor vagyok elfogadható, ha mindig tökéletesen teljesítek az iskolában, akkor ezt át lehet írni arra, hogy "Erőfeszítést teszek, hogy jó eredményeim legyenek, de akkor is szeretni fognak a szüleim és nem dől össze a világ, ha rossz jegyet hozok haza". Azt javasolta a könyv, hogy ezeket a javított gondolatokat írjuk le, olvasgassuk gyakran, és így amikor előjön belül az irreális elvárás, akkor eszünkbe fog jutni.
2020. szept. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!