Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mélylélektani módszerek,kip...

Mélylélektani módszerek,kip ego state ,rossi stb tapasztalatok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szorongas /generalizalt/, szoc. Fóbia,depi,kevert egyéb szemelyiségzavar,szomatizacios zavar.magas vernyomas. Szedek ra csokkentot.meg betablokkolot.panik betegseg. Kb csak ezekbe sznvedek evek ota. Nos a gyogyszerek nem megoldasok se a nyugitabi se antidepi sztem. Nekem nem valt be sok sok mellekhatas meg szarullet nem hianyzik pluszba. Itt olvasgattam es lattam ezt javasoljak pszichoterapia ,melylelektani,meg ilyesmi. Ezek mennyibe kerulnek? Mennyi idot vehet igenybe mondjuk nalam akinel osszetett tobb betegseg is van es mar vagy 8 9 eve ez van legalabb. Fiatal vagyok 26. Nem akarom igy leelni az eletem.

2020. szept. 4. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

26 éves vagy, ha eddig nem jártál pszichoterápiára, akkor gyakorlatilag 26 éve növekednek a problémáid. Ezt nyilván nem lehet gyorsan eltüntetni. Pszichoterápia heti minimum 1×50 percet jelent, alkalmanként 8-15000 Ft privátban. Akinek sikerül kifognia egy jó pszichoterapeutát, annak ez az utolsó fillérig megéri majd, ha évekig is kell járnia. De ha tényleg sikerül egy számodra jól működő pszichoterápiát találni egy szimpatikus pszichológussal (nem pszichiáterrel lehetőleg), akkor már az első hónapokban érezhető a hatás. Hogy pl. tipikus szorongós szituációkban inkább elgondolkodsz, kisebb erővel hatnak rád mint korábban. Meg máshogy kezdesz nézni egy-két dolgot, új szempontok is eszedbe jutnak, ilyenek.

Azért a 26 év egyébként egész jó, van aki 40+ éves koráig szív és gondolj bele abba, amit az elején írtam, az ilyen ember 40+ évet ad a problémáinak, hogy azok növekedjenek. Szóval minél korábban elkezdesz velük foglalkozni, annál jobb. Egyrészt mert nem növekednek tovább, másrészt mert kevesebb trutyit kell feldolgozni.

2020. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hat sejtem hogy nem lesz egy rovid menet,de gondolom 1 evet tuti rakell szannom igaz? Valoszinu melyen van a gyökere a dolognak,szerintem gyerekkor sot inkabb biztos.
2020. szept. 4. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Azt írod, hogy 8-9 éve küzdesz ezekkel, azaz 17-18 éves korod óta. Tehát igen, a gyerekkorodból jönnek ezek, a családod működésének az eredményei. De ezzel mindenki így van, az is aki elhanyagolja magát és 40+ évesen kezdi a terápiát. Ez olyan, hogy ha megtalálod azt a pszichológust, akivel jól együtt tudsz működni, akkor nem lesz teher a pszichoterápia, el fog repülni az egy vagy több év és jó eséllyel akkor is szívesen jársz majd hozzá, ha már a főbb gondjaid megoldódtak.
2020. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Es honnan lehet megtudni ki az "igazi" terapeuta es melyik a legjobb modszer?
2020. szept. 4. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!