Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes "ezeknek" meghalni?

Érdemes "ezeknek" meghalni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy akit öngyilkos gondolatok foglalkoztatnak, azok gondolnak valaha arra, hogy igazából a haláluk után a legtöbb ember szánalmat fog érezni irántuk és még ki is fogják őket röhögni?


Ezért kérdezem, hogy "ezeknek" az embereknek tényleg érdemes a saját életedet adnod? Megéri így a szenvedéseidtől elmenekülnöd?


2020. szept. 5. 00:52
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a normális ember nem röhög ki valakit azért mert öngyilkos lett. Voltam jópár ilyen betegnél, hallottam érdekes történeteket, de röhögni egyiken se volt kedvem.
2020. szept. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszem, hogy épp lelkű embernek eszébe jutna kinevetni valakit, akinek ilyen szándéka van. Aki ilyesmire készül az meg nem fog azon gondolkodni, hogy másoknak adja az életét, nagyon nyakatekert, és értelmetlen gondolatokat hordtál itt össze.
2020. szept. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy értelmetlen dolgokat írtál.


Aki meg akar halni, nem mások vélt gondolatain emészti magát.

Pláne nem nekik akar meghalni, hanem magának.


Ha valaki öngyilkos lett, az emberek nem ezeket érzik iránta, amiket írtál.

2020. szept. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki öngyilkosságon gondolkozik, az nem gondol ilyenekre, csak például arra, hogy neki nem érdemes élnie, őt senki sem szereti.
2020. szept. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy merült fel benned ez az egész. Gondolod, hogy aki odáig jut, hogy még az életből is kiszáll, az majd pont azzal fog foglalkozni, hogy ki mit gondolhat róla halála után, amikor már úgysem lesz itt, hogy hallja az esetleges szánakozást?

Röhögni mondjuk én se láttam még senkit az öngyilkosságon, maximum ítélkezni, de mint már leírtuk többször, abban a létállapotban, ami elvezet az öngyilkossághoz, már minden teljesen mindegy.

2020. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szóval, hogy honnan jutottam erre az elsőre zagyva következtetésre:


A napokban volt egy srác a környéken, aki kiugrott a tizedikről, mert szerelmi bánata volt, vagy ilyesmi. Nem halt meg, faágak és egy ott parkoló autó felfogta az esését. Állítólag a kórházba szállítás után néhány órával később már olyan üzeneteket küldött ismerőseinek amiből az derült ki, hogy "tök jól van".


Na már most, biztosan többféle öngyilkos jelölt van, nem csak egy, akit ti lefestettetek. Ez tipikusan két fajta eset között helyezkedik el: az egyik a segélykiáltást jelentő, a másik meg a semmi nem érdekel már eset.


A segélykiáltós öngyilkossági kísérleteknél úgy gondolom igenis érdekli a jelöltet, hogy mit gondol róla a környezete. Ezért kérdezem, hogy EZEKNEK (a környezetnek, akik inkább csak szánni fogják a tette miatt) érdemes meghalni, vagy megpróbálni meghalni? Semmi sem lesz jobb, ha túléli, sőt még rosszabb lesz. Mindenki hülyének fogja nézni és ilyesmi.


Az én környezetemben a sok-sok eddigi életévem alatt nagyon sokat halottam sikeres és sikertelen tett után, hogy kit érdekel, meg is érdemli, stb... Engem ez mindig elszomorított, hogy hogyan lehetnek az emberek egy másik társuk iránt ennyire flegmák, nem törődömek ésatöbbi.

2020. szept. 5. 15:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"kiugrott a tizedikről"

Ez nagyon szerencsétlen eset, szinte kizárt, hogy életben maradjon.

Semmi baja nem lett?


Öngyilkosságról én öngyilkosságra gondoltam, semmiképpen nem arra, ha valaki nem akar meghalni.

2020. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2020. szept. 5. 15:54
 9/10 anonim ***** válasza:
És tudod, hogy hogy van pontosan?
2020. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki ilyet tesz az az illető teljesen kilátástalan helyzetben van. Aki pedig kineveti az végtelenül ostoba ember, akiben az empátia fikarsznyit sincs jelen.
2020. szept. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!