Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van abból visszaút, ha valaki...

Van abból visszaút, ha valaki megőrül?

Figyelt kérdés

Mindig attól félek, hogy egyszer olyan borzalmas dolog történik velem, vagy olyan szörnyű dolognak leszek a tanúja egyszer, hogy beleőrülök és úgy maradok. De úgy érzem, hogy ezeknek ki vagyok szolgáltatva, mert soha nem lehet tudni, mikor történik ilyen valakivel. Egyébként sem vagy stabil lelkileg és félek, egyszer egy trauma megpecsételné örökre az elmém.


Hogy lehet megvedeni magam az őrülettől?



2020. szept. 5. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát először is, szerintem ha traumát szenvedsz, akkor azon tudnak segíteni. Vannak gyógyszerek és terápia, amivel a trauma kezelhető. Szóval most azt tudod tenni, hogy ettől megnyugszol és elengeded a dolgot. A másik amit tenni tudsz, hogy megváltoztatod a személyiséged. Hiszen ez személyiségfüggő is, hogy kinek mi okoz traumát, bár szerintem mindenkit lehet sokkolni. A harmadik, hogy szoktatod magad ahhoz, amitől szerinted traumát kapnál. Nyilván mindenhez nem tudod hozzászoktni magad, de van amihez igen. Amúgy mitől félsz? Mi az ami történne veled szerinted? Vagy nincs egy konkrét dolog, csak úgy félsz, hogy valami?
2020. szept. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztosan van. Magamat ismerve viszont, ha én egyszer bekattannék, onnan nem lenne már visszaút. Ha elveszteném a realitásérzetemet, akkor már nem én lennék én.
2020. szept. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Olvassál kevesebb sajtót! Főleg olyanból, ahol balázskák randalíroznak.
2020. szept. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Félek a haláltól, attól, hogy egy szerettemet látom meghalni akár egy balesetben, félek attól, hogy én meghalok, félek attól, hogy megcsalnak, őrülten féltékeny ember vagyok..


Egyébként borderline személyiségzavarom van, ezért vagyok instabil főleg. És sokszor tudok annyira szorongani, hogy kB az ép elme és az őrült határán vagyok. Sokszor érzem magam az őrület határán és megijedek, hogy nem tudom visszarangatni magam a valóságba. Van, hogy annyira nehezen érzékelem a realitást, hogy konkrétan valós dolgokat kell csinálnom, hogy megint "normális" legyek. Értem ezalatt, hogy hétköznapi dolgokra próbálom terelni a gondolataim, pl munka, barátok, mert különben nagy szorongás hatására kB kiszakadok magamból és félek egyszer ez végleges lesz.

2020. szept. 6. 00:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Az őrület nem attól következik be, hogy valami borzalmas történik veled. Az őrület betegség, belsőből jön, nem külsőből.

Szeded a gyógyszeredet, amit az orvosod a szorongásodra felírt? Jársz pszichoterápiára?

2020. szept. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De történhet olyan is, hogy valakivel váratlanul történik valami amitől sokkot kap és kész, nem tudja megemeszteni és bekattan.


Szedem a gyógyszert, de terápiára nincsen pénzem, pedig nagy szükség lenne rá. Voltam már ilyen sztk-s pszichologusnal is, de időpontot alig tudnak adni, illetve annyira nem figyelt rám egyik sem, mert annyi beteg jár hozzájuk.. Meghallgatott, adott pár tanácsot és ennyi kB.. Nem ér semmit.

2020. szept. 6. 00:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Neked az idegeid rosszak. Kezelesre and van szukseged, de tipikusan te vagy az, aki nem fog "megorulni". Ez egy tipikus szorongas.

A pszichotikusok szenvednek, tudjak, hogy baj van, de nem magukban latjak.

2020. szept. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szemlátomást nem jó a gyógyszerezésed, fölöslegesen szeded. Menj vissza az orvoshoz, és közöld vele, hogy ugyanúgy szorongsz, adjon mást vagy többet. A terápiára pedig lapátold össze azt a havi 50 ezret a gazdálkodásod átszervezésével, esetleg többletmunkával.
2020. szept. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizonyos lelki problémák megoldódhatnak.
2020. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt fontos tudni,ahhoz,hogy ne gyere ki belőle,neked is tenni kell...Ha állandóan a problémával foglalkozol,pörögsz a negatív gondolatokon,beleragadsz a félelmeidbe,akkor egyre csökkented az esélyét,hogy kijöjj belőle.Van visszaút,a legdurvább traumákból is.Persze,minél lejjebb van valaki,annál nehezebb,de nem lehetetlen.
2020. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!