Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a munkamániá...

Hogyan győzzem le a munkamániát (illetve az ezt kiváltó problémákat)?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 20 éves egyetemista srác vagyok, röviden összefoglalva a legnagyobb gondom, hogy sok éve már csak a karrierépítésnek, tanulásnak élek, mostanra viszont eljutottam oda, hogy változtatni akarok.


Gyermekkori traumák (iskolai verekedések, alázások éveken át) okozták azt, hogy 12 éves korom környékén csak a tanulásba temetkeztem, mert abban jó voltam, mikor minden barátom ellenem fordult. Idővel ez lett az egyetlen életcélom, muszáj volt mindenből a legjobbnak lennem, mert ettől függött a hangulatom.


Országos verseny, tuti egyetem, kutatómunkák, ösztöndíjak, minden hülyeséget elnyertem tavaly, de rájöttem, hogy megőrülök ettől az élettől.


Minden gondolatom az egyetemi dolgok körül forog, még nyár közepén is, hétvégéken is csak erre tudok gondolni, mikor nem is lenne semmi gondom. Ha ki kell hagynom egy órát, napokig bűntudatom van, minden célom a profoknak (diákmunkán főnöknek) való megfelelés. Mellette küzdök a csökkent önbizalommal, depivel, és nem tudok a tanuláson/munkán kívül gondolkodni, mindent ennek rendelek alá, teljesen a rabja lettem 8 év alatt.


Ami hatásos, az a sport. Sportolok 2 és fél éve, alig várom már, hogy oda menjek, jó a közösség is és sikerül elterelnem a figyelmemet, de most már tartós változást akarok. Több hobbit nem igazán tudok beszervezni, met nem tudom, mennyi időm lesz.


Van baráti köröm, de még mikor velük vagyok, akkor is csak ezeken agyalok, nem tudok kikapcsolni még hosszabb szünetekre, hétvégékre se.


Voltam sokáig pszichológusnál, de nem tartottam hasznosnak. Mit tanácsoltok?


Előre is köszi.



2020. szept. 6. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:
45%
keress egy barátnőt, akivel imádjátok egymást, mert nem ezt érdemled, én örulnék, ha ilyen pasim lenne.. nincs veled semmi baj.. sőt!!
2020. okt. 19. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!