Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki elbutult az...

Van itt olyan aki elbutult az antipszichotikumtól? Ha abbahagyom a szedését elmúlnak a problémák?

Figyelt kérdés
Mióta antipszichotikumot szedek azt vettem észre, hogy a memóriám és a koncentrációs képesség drasztikusan leromlott. Szinte semmire nem tudok odafigyelni. Lehet ez a gyógyszertől vagy a betegség okozza?
2020. júl. 24. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes mert az antiphszihotikumnak pont az lenne a lényege, hogy a beteget képben tartsa nem pedig figyelemzavaros legyen


Nálam pont a forditottja van, a figyelmem megtízszereződött és olyan keményen állok két lábbal a földön ahogy még soha

Sokkal jobban fókuszálok mindenre, azóta mióta szedem az antiphszihót

A memóriám néha nekem is romlik, sokszor nem jutnak eszembe szavak de szerintem ezt nem az antiphszihotikum okozza hanem a mellé felírt alprazolám miatt van ez az időnkénti rosszabb memória kialakulása


Mellékhatásként nálam is fellépett elhízás, alvászavarok, feszültség,indokolatlan dühösség bizonyos helyzetekben,akatízia,tremor


Az antiphszihotikumokból is van vagy 10 fajta, én végigzabáltam majdnem mindet már mire megtaláltam azt a kettőt amit el tudok viselni úgy ahogy de egyébként teljesen tönkretette az idegrendszerem

Mindegyik antiphszihotikumnak más a hatása a phszihére nézve, ezt a beteg dönti el, hogy neki melyik a legjobban megfelelő antiphszihotikum

2020. júl. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha abbahagyod a szedését a mellékhatás problémáid az orvos szerint meg fognak szűnni, ám ez a valóságban nem így van

Én letettem többször is az antiphszihotikumot de még fél év gyógyszermentesség mellett is alvászavaros voltam, impotens és indokolatlanul feszült

Látszik, hogy az orvosok még egy darabot nem szedtek be ezekből a gyógyszerekből mert akkor jobban tudnák elemezni a hatásait-mellékhatásait-utóhatásait az antiphszihotikumoknak

Pont valamelyik nap irtam itt a fórumon, hogy egyébként én még az állatoknak se adnék antiphszihotikumot nemhogy az embereknek

Tényleg csak az szedje akinek nagyon muszáj mert akinek nem muszáj annak csak előhoz egy csomó kellemetlen phszihés és fizikális mellékhatást és utóhatást ami addig nem is volt az illettőnek

2020. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Sajnos nálam is ez van. Sokszor előfordul, hogy miközben írok, elfelejtem mit szerettem volna közölni a másiknak. Ekkor nagyon erősen gondolkodom, de egyáltalán nem emlékszem. Olyan is volt már, hogy beszélgetést folytattam egyik barátnőmmel és totál nem emlékeztem mit mondott, pedig csak végig hallgattam, ami 2 perc. Ha telefonálok, vagy ha a suliban ülök, hiába próbálok koncentrálni, nagyon nehezen megy.
2020. júl. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mittudomen721 ***** válasza:
Mit adtak? Kerjel valami "modernebbet". De ahogy leirtak szar az osszes. Kedvencem az volt mikor az egyiktol "homalyosan" lattam. Marmint mellekhatas. Azt hittem beszarok. Ha jol emlekszem explemedtol volt. Elmeletben egyebkent meg kell szunjenek elhagyas utan a mellekhatasok gyakorlatban ez nem mindig van igy. Azt leirhattad volna hogy mi a betegseg mikor kaptad a dgt hasonlok ugy talan konnyebb valaszolni.
2020. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!