Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánstól lehet...

Antidepresszánstól lehet lazábbnak lenni, jobban kezelni a munkahelyi stresszt? Melyik gyógyszer válhat be ilyen gondokra?

Figyelt kérdés

Nem a munkahely stresszes, hanem én viselem nehezen azt a keveset is, ami itt van.


Ezen felül az élet kis problémáin is görcsölök.


Az lenne a cél, hogy olyan normális, leszaromabb, lazább hangulatom legyen, mint a legtöbb normális embernek, vagy mint nekem benzo nyugtatók hatása alatt.

Nem szeretnék viszont ilyen típusú nyugtatót szedni, mert félek a toleranciától, függőségtől, memóriazavartól.


Rövid távon nagyon jók, de ismerek olyan embert, aki marékszámra tolja már a frontint, semmit nem tud megtanulni, ugyan azt a kérdést teszi fel újra és újra, nincs meg sokszor, mit mondott fél órával előtte.

Rövid távon viszont nagyon jó a hatásuk.


2020. szept. 8. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Kokain
2020. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Rossz helyen/munkakörben dolgozol.

Nem a gyógyszer a megoldás, hanem a munkahely/munkakör váltás.

Hogy miért hanyagold a gyógyszereket, azt meg le írtad.

2020. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rövid távon sok hasonló gyógyszer van mint a frontin meg a xanax. Ezek inkább nyugtató hatásúak.
2020. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én nem ilyen gyógyszerre gondolok, hanem pl. rexetin, sertralin, mirzaten, stb.

Elvileg ezek is jók szorongásra.

2020. szept. 8. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Marha jól fizetö munkám volt vezetö beosztásban, de a stressz kikészített. Nem tudtam aludni, szorongtam, hétvégén sem tudtam kikapcsolni, teljesen becsavarodtam. Annyira ráfüggtem az egészre a szorongás ellenére, hogy alig vártam, hogy megszülessen a babám, elteljen pár hónap és visszamenjek dolgozni. Azt terveztem, hogy majd szedek valamit amivel csökkentem a stressz hatásait magamon és akkor minden szuper lesz. Viszont mialatt otthon voltam a babával, rájöttem, hogy nem fogok beszedni semmi sxart, nem akarom tönkrevágni a memóriám (pont ahogy írtad), hogy majd a gyerekem kiskorára se emlékezzek, és mindez a munka miatt.

Ne szedj semmit, a megoldás az, hogy válts munkát. Még nem találtad meg azt, amit igazán szeretsz csinálni, mert ha megtaláltad volna, akkor nem paráznál, hanem örömmel csinálnád a munkád és eszedbe se jutna gyógyszerrel enyhíteni a kínokat.

2020. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Néz meg, a stresszről szól:

https://www.youtube.com/watch?v=IWxZ1tG0FQA&t=36s

A megoldás nem bogyó, hanem relaxáció. A legjobb az autogén tréning.

Az antidepresszáns egyébként sem nyugtató.

2020. szept. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kratom
2020. szept. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért gyógyszerrel akarod megoldani? Stresszkezelő módszereket próbáltál? Mondjuk kezdhetnéd ezekkel:


[link]


Az antidepresszánst tényleg szokták szorongásra felírni, de nem hosszú távú megoldás. Arra jó, hogy el lehessen kezdeni a nem gyógyszeres terápiát - mert ha valaki annyira padlón van a szorongásától, akkor nem lehet.

2020. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!