Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 37 évesen nem értem el semmit....

37 évesen nem értem el semmit. Hogyan motíváljam magam? Van ebből kiút?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, sajnos az egész eddigi életemet végigkísérte a depresszió és szorongás. Sajnos ezért nem tudtam kialakítani azt az életet, amit szerettem volna. Kb 30 éves koromig voltak jobb és rosszabb időszakaim, de már szinte csak rossz van. Nem tudok önmagam lenni. A legközelebbi ismerőseim előtt is zavarban vagyok, szorongok. Nem tudok soha felszabadult lenni semmiben. Ettől még feszültebb és szomorúbb leszek. Van párkapcsolatom, szeretem is a páromat, de a kapcsolatban is szenvedek, mert ebben a beszűkült, szorongó állapotban csak egy tehernek érzem őt is. A dolgot nehezíti, hogy csak simán búvalbéleltnek és félénknek tartanak az emberek, pedig tudom és sokszor érzem, hogy az igazi énem egy vidám és vicces ember lenne, aki élvezi az életet, csak sajnos ez nagyon ritkán tud felszínre törni. Nagy ritkán vannak olyan napjaim, heteim, amikor ilyennek érrzem magam. Aztán visszaesek a gödör aljara. Voltam pszichologusnál is, többnél is, de sajnos nem igazám segítettek. A terápia nagyjából kimerült annyiban, hogy mozogjak és járjak közösségbe. Csak ugye sokszor még sima bevásárlás és a munka is kínszenvedés. Minden vágyam olyankor, hogy egyedül legyek és megpihenjek, lenyugodjak. Van egy 5 hónapos gyerekem is, akiert felelősséget kell vállalnom, tehát nagyon nem tudom hogy oldajam meg a problémáimat. Egyáltalán sikerülhet e valaha? Volt valaki hasonló cipőben? Ha igen, ki tudott jönni belőle? Nagyon örülnék az esetleges sikersztoriknak. Ezen felül, ha esetleg szakember olvasná az írásomat, aki tudna segíteni nagyon örülnék neki.

2020. szept. 8. 19:58
A kérdező szavazást indított:
Nincsen
Van
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha van kapcsolatod es gyereked, ők nem elég motiváció? Főleg a gyerek. Te vállaltad, mostantól kezdve rád van utalva. Nincs annál rosszabb, mint mikor egy bizonytalan mentálisan beteg ember az egyik szűlőd. Nekem az volt es en is halmozottan mentális beteg vagyok, nekem pl. sem kapcsolatom sem gyerekem nem lehet.
2020. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Van kiút.

"megtanulod, hogy a ma a jó, pont ez a perc, nem a holnap…"

[link]

2020. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit szerettél volna elérni? Mivel lennél elégedett?
2020. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez, de ugy orulnek, ha lenne ferjem es gyerekem...legalabb lenne valamim es tamaszom, sajat lakasom, sajat terem, onallosagom
2020. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja nekem is ez van, bár párkapcsolatom nincs, és drogfüggő is lettem. Én 35 vagyok, de nekem már nincs vissza út...
2020. szept. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Szívszorító olvasni, hogy gyermek és párkapcsolat mellett is tud így érezni egy ember, nem ítéllek el, én is különböző mentális betegségekkel küzdök, és akkor sem jó semmi, amikor minden jó.

Az életed mely területével vagy igazából elégedetlen? Önmagaddal? A munkáddal? A családod többi tagjával való kapcsolatoddal? A párodtól mennyire kapsz támogatást lelkileg? Az okokat ha megtalálod, talán segít a megoldás keresésében. Ha a munkád a legnagyobb terhed, esetleg nincs lehetőséged tovább tanulni szakmát, nyelvet, akár esti iskolában? Jól gondolom, hogy volt/van egy fiatalkori álmod, amit nem sikerült beteljesítened anyagi vagy egyéb okokból?

Sosem késő rátérni arra az útra, amire eleve akartál; ha karrier váltásra nincs is lehetőség; hobbi, elfoglaltság formájában.

Kezdetnek írj egy listát arról, mit szeretsz az életedben, mivel vagy elégedett, mi az amit szeretnél, hogy az életed része maradjon, 10 év múlva is. Másik oszlopba pedig sorold fel azt, amivel elégedetlen vagy, amitől szeretnél megszabadulni. Ezek után, amit lehetséges, a nem szeretem dolgok és emberek közül hajíts ki az életedből. Nincs erre megfelelő időpont és megfelelő motiváció, ha az ember tele lesz mindennel, muszáj szelektálni.

Ha másfelől nem kapsz elég támogatást, szakembert érdemes keresni ehhez, lehet, hogy még nem találtad meg a megfelelőt.

Minden jót kívánok!

2020. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedved Kérdező!

Hogy vagy most?

2021. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!