Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségekre...

Milyen mentális betegségekre utalhatnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Az illető nem fog elmenni orvoshoz, nem is miatta érdekel, hanem magam miatt.

Érzelmileg teljesen labilis, felnőttként is rengetegszer bőgött es ordított, a feleségére sokszor kezet emelt. Egy pillanat alatt elveszíti a fejét es olyankor ordít, szitkozódik, undorító dolgokat képes mondani a hozzátartozoinak. 20 évvel ezelőtti dolgokról, amik bántják képes órákig beszélni es bárkinek felhozni. Szeret mindig másokat hibáztatni. Soha nem tudott elköltözni a szülői házból, egyszerűen egy gyámoltalan, életképtelen típus. Ha valaki valamit tesz ellene, vagy azt gondolja, hogy tett ellene, azt meg akarja ölni. Nem tudja betölteni a szerepeit pl. apa, férj. Egy emberhez ragaszkodik, egyébként nem tudott kapcsolatot kialakítani.

50 ev felett sem mer olyan hétköznapi dolgokat megcsinalni, mint bemenni egy gyógyszertárba, vagy egy étteremben kérni valamit.

Nárcisztikus vonásai egyértelműen vannak, de emellett elmondja, hogy szerite autista es szerencsétlen. Kényszeres gyűjtögető(akár vadállatokat is, vagy mindenféle szemetet az utcáról), a környezetére es magára egyre igénytelenebbé vált.

Sokszor mondja, hogy meg akar halni, de kísérlete még nem volt.

A szülei pont, hogy nagyon pedánsak voltak, de teljesen normális gyerekkora volt, semmi nem indokolná, hogy ilyenné váljon.

En is próbálom elemezni, sokat olvastam a mentális betegségekről, mert en magam is érintett vagyok, de kiváncsi vagyok más mit mond.


2020. szept. 9. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Halmozott
2020. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!