Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a járványhelyzet hosszútávo...

Ez a járványhelyzet hosszútávon előidézhet, kialakíthat mentális betegségeket olyanoknál, akik előtte teljesen egészségesek voltak mentálisan?

Figyelt kérdés
Vagyis hosszútávon bele lehet-e betegedni mentálisan ebbe a helyzetbe
2020. szept. 9. 03:04
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Igen, máris több a szorongó, pánikoló, paranoiás mint előtte.
2020. szept. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, nálam már ki is alakult: pánikrohamok, folyamatos szorongás, kezdődő depresszió. Mondjuk, én előtte is hajlamos voltam stresszelni és hipochonderkedni, szóval nem voltam teljesen oké, de most nagyon eldurvult a dolog.

Aki tényleg teljesen egészséges mentálisan, az talán nem fog ettől se összeomlani, viszont akinél már van valami gebasz, ott sokat ronthat a helyzeten ez a folyamatos stresszfaktor, ami most jelen van mindannyiunk életében. Ráadásul még sulykolják is, hogy mi vagyunk a felelősek az embertársainkért, ha nem tartjuk be a rendelkezéseket, akkor potenciális gyilkosok vagyunk, stb. Engem ez vágott oda nagyon, állandóan attól félek, hogy megfertőzök valakit, és miattam fognak meghalni emberek. Elérték, hogy ha köhögök, vagy tüsszentek egyet, már lelkiismeret-furdalásom van.

Bocsánat, talán egy kicsit elvittem személyes irányba a kérdést, szóval, igen, lesznek még ebből komoly pszichés problémák sokaknál. És akkor a társadalmi feszültségekről még nem is beszéltünk.

2020. szept. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van, akinél igen.
2020. szept. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előre nem lehet megmondani. Nekem nem okoz és nem okozott ilyen problémát, de azért sokszor én is úgy kikapcsolódnék, elmennék ide-oda, de nem merek, bár ez igazából nem hipochondria. Természetesen az is igaz és közrejátszik, hogy minket hibáztatnak emiatt, szerintem ez nem méltó egy város vagy ország vezetőitől.
2020. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, én nagyon szorongok most. Nem felek attól, hogy elkapom, hanem az intézkedések miatt mi lesz a megélhetésemmel. Illetve megfigyeltem, hogy az első hullám miatt távolságtartóbb lettem, enyhe szoc. fóbiát tapasztalok magamon. Sokkal otthonülősebb lettem emiatt. Mikor jöttek a feloldások nyár elején, nem volt egy ilyen megkönnyebülés érzésem, hogy hurrá, megint mehetek emberek közé, hanem szorongtam minden tömeg-helyen, még az utcán is.
2020. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meghat az anyukám. Covid pozitív volt. A tüdeje feladta a küzdelmet. Fiatal volt nagyon. Félek, rettegek, szorongok, depressziós vagyok. Rettegek, hogy elveszítek mindenkit. Már nincsenek szüleim. Csak a párom van nekem. Félek a jövőtől. Egyik nap még beszélgettünk, másnap reggelre alig kapott levegőt. A végén 10 %-os volt a tüdeje működése. Lélegeztetőn volt. Beleőrültem. Memóriazavarokkal küzdök, nem tudok megnyugodni, nem vagyok képes semminek örülni. Pánikrohamok jönnek rám, ha ki kell mennem intézkedni a hagyatéki eljárás, temetés szervezése, közüzemi dolgok átírása miatt.... Én túléltem... 10 napig volt 40°C-os lázam. Fájt a bőröm, a szemem, nem tudtam nagy levegőt venni, mert 10 perces köhögési rohamot kaptam. Orrot akartam fújni, levegőt kell hozzá venni, erre köhögési rohamot kaptam. Remegve öklendeztem, nem tudtam mit kihányni.... 6 kg-ot fogytam 6 nap alatt. Azóta is hiába eszek, nem hízok. Elmentem futni, alig kaptam levegőt. Inkább vitt volna el engem is ez a szar.... olyan, mintha a vírus károsította volna az agyamat is. Vagy a gyászba őrültem bele...
2021. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 10 nap alatt fogytam
2021. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!