Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan "kell" elengedni...

Hogyan "kell" elengedni valakit, akit szeretek, de ő már nem akar engem? Nem bírok elszakadni, hiányzik, beleőrülök.

Figyelt kérdés

Szakítottunk.

Az az igazság, hogy valójában ki sem mondta, csak annyit, hogy időre van szüksége, és bizonytalan, nem tudja, mit akar az élettől, de egyébként hiányzom neki, nem tudja, lesz-e még jövőnk, talán még visszajön, de sok volt neki az elmúlt időszak.

A baj az, hogy szinte már zaklatom, és nagyon jól tudom, hogy ez a lehető legrosszabb, de képtelen vagyok abbahagyni. Azért, mert ezernyi kérdés kavarog bennem, és válaszokat akarok kapni.

Talán ha teljesen lezárta volna. Ha megmondta volna, hogy nem kellek. De azt mondta, nem múlt el teljesen, ez nem működik egyik napról a másikra. Ha hozzáérek, ugyanúgy beleborzong, sőt, bár részben elköltözött, de nem tudta azt kimondani, hogy végleg, és a ruhái egy része hetek óta itt van nálam. Egyébként ő egy lelkileg instabil ember, nagyon bizonytalan egyébként is.

Ha hívom, többnyire nem veszi fel. Írok neki messengeren, sms-t, e-mailt. Sajnos sokat, de azért, mert megőrülök attól, hogy nem reagál. Ha az elején válaszolt volna a kérdéseimre, akkor nem lett volna arra szükség, hogy újra és újra megkérdezzem ugyanazokat.

Ha határozottan ki tudná mondani, hogy vége, akkor úgy érzem, máshogy állnék hozzá, de semmire nem ad határozott választ, csak "nem tudja".

Én sem tudom, hogy a ruhái azért vannak itt, mert a lelke mélyén úgy érzi, nem végleges az elválás, mert egyébként tudom, hogy szeretett, csak az ő életviteléhez én tényleg sok vagyok - és ezt fel kell dolgoznia, vagy egyszerűen csak nem jön el a cuccaiért, mert még azt a fél órát sem akarja velem tölteni, és a kérdéseimet hallgatni.

Ma többször kértem, hívjon fel fél percre, ennyit tán csak megérdemlek. Megígértem, nem lesz több, fél perc után én teszem le. Annyit szerettem volna kérdezni, hogy akar-e még engem, vagy akarja-e azt, hogy soha többé ne keressem?

Komolyan tisztában vagyok vele, hogy amit csinálok, az sem normális, de akkor is azt hiszem, nem várok sokat, csak hogy egyenes és tisztességes legyen velem.

Mondja ki, hogy ne keressem, hogy nem akar többé velem lenni.

De amíg nincs lezárva, addig én sem tudom magamban lezárni.


Na és erre hiába írtok olyat, hogy "engedd el, ez a pasi nem szeret téged igazán".

Aki járt már így, hogyan tudta megállni, hogy ne keresse?

Konkrét módszert szeretnék kérni, mert szerintem az, hogy tisztázni akarom a dolgokat, normálisan, az jogos elvárás.

Nekem ez az "eltűnök, nem reagálok, mert időre van szükségem" gyerekes, pedig ő rég nem gyerek már.

Ez miért jellemző a pasikra, hogy nem hajlandóak beszélni az érzelmeikről? Nem lenne jobb, ha mindent tisztáznánk, és nem kéne bujkálnia?



2020. szept. 10. 19:16
 1/6 anonim válasza:

Talán szeret, talán nem, de szerintem a valódi kérdés az az, hogy történt-e bármiféle jelentősebb változás az életedben amióta megismerkedtetek. Pl. elvesztetted érdeklődésedet valamiben, amit ő érdekesnek talált benned.

Vagy nem lettél-e kissé ragaszkodó/ olyan ember akinek már nincs annyi magánélete. A legtöbb amit tehetnél talán az, ha magadra fordítod a lehető legtöbb időt, és csináld azt, amit szeretsz/szerettél régebben. Ha valóban szeret, akkor ezt értékelni fogja.

2020. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De.Jobb lenne. Viszont az élet soha nem ilyen fekete és fehér.

Amit viszont biztosra vehetsz, hogy ezzel a zaklató magatartással amit csinálsz egyre messzebbre kerülsz tőle.

Szedd össze magad és hagyd egy ideig.

Neked is lenne min gondolkodnod. Hidd el ha nem ebben az őrült idegállapotban hintáztatod magad, akkor lesznek egész normális gondolataid is.

Aztán egy kis idő elteltével lehet magad is rájössz, hogy nem érdemes eszelős módon ragaszkodni.Letisztulnak az érzéseid és képes leszel egész reálisan látni a saját helyzeted.

2020. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van erre mélylélektani, terápiás módszer.
2020. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit csinál, az időhúzás, gyávaság. Amit most te, az a lelki terror, amire ha akart volna eddig visszamenni is meggondolja magát. Amikor ilyen helyzet van, akkor mindkettőtöknek gondolkodnia kellene, hogy hogy jutottatok el idáig, és közös akaratnak a változtatásra, ami benned egyértelműen nincs meg, csak az kattog, hogy akarom, enyém, nem adom.

Biztosan nem 1 pillanat műve a szakítás, mindketten követtetek el hibákat, volt bőven előzmény; itt az ideje, hogy te is levonj tanulságokat, hogy bármerre, de tovább léphess.

2020. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én teljesen átérzem, amit írsz, annyi különbséggel, hogy én már nem zaklatok senkit, ha elhagy, és az első kérdezéskor nem kapok választ tőle a miértre. Az én módszerem amúgy az, hogy megpróbálom "elképzelni", hogy szegény meghalt, hogy eltemettük, és hogy majd egyszer odafenn találkozunk... (Tudom beteg, de akinek lezárásra van szüksége, és ezt a partner hibájából nem kapja meg, azon nem nagyon fog más segíteni).


Ezzel párhuzamosan persze elkezdődik egy "mentális játék" is, ahol az ember próbál talpra állni, és napról napra, hétről hétre a legjobbat kihozni magából mind külsőleg, mind belsőleg (persze miután meggyászoltad)....mert MINDIG VISSZAJÖNNEK (egyetlen olyan nem volt, aki később ne próbált volna meg visszakúszni az ajtó alatt, amikor már végleg elengedtem.)


Tudni kell, hogy mennyit érünk, és azt is, hogy a másik mit veszített.


Én igyekszem azóta úgy eljárni, hogy miattam senki ne szenvedjen az elkerülhetetlennél nagyobb mértékben, és mindenkinek megadni a lezárásához szükséges segítséget.

2020. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#1: Neki volt sokk az egész, az előző kapcsolatából kiugrott, mert rég nem működött, egyből beleugrott ebbe, mert szerelmes lett. Az előzőt nem tudta még elengedni, ami 1,5 évtizedig tartott, így minden, de minden új és idegen volt neki.


#2: Igaz, van min gondolkodnom. Épp ettől a sok gondolkodástól születnek meg a kérdések, és kezdek bizonyos dolgokat másképp, tisztábban látni. Ezért szeretnék választ kapni a kérdéseimre, amit viszont ilyenkor akarok, nem egy hónap múlva. :(


#4:


"Amikor ilyen helyzet van, akkor mindkettőtöknek gondolkodnia kellene"

Na látod, nekem pont ez a furcsa. Ezt ő is mondta, hogy idő kell. De egy olyan érzés van bennem, hogy ha gondolkodni kell az érzéseken, gondolkodni kell azon, hogy akarsz-e a másikkal lenni, az már nem OK... ezt érezni kéne, nem észérvekkel eldönteni.

Van olyan egyáltalán, hogy az ember időkérés után arra jön rá, hogy neki kell az a másik, és vele akar lenni? Mert ha ez az érzés meglenne, ki sem bírná, hogy ő ne keressen.


"...és közös akaratnak a változtatásra, ami benned egyértelműen nincs meg, csak az kattog, hogy akarom, enyém, nem adom."

Ez teljesen félrement... pontosan én akarok változtatni, én vagyok nyitott, én akarom átbeszélni, hogy mit hogy kéne, hogy működjön. Ő pedig elzárkózik, befordul, eltűnik.

Ezt az "enyém, enyém" dolgot sem látod jól, én megpróbálnám elengedni, ha kimondnaná egyértelműen.


#5: Valóban fura, de ha nem találkoztok többé, talán működhet. Ha többé nem találkoznánk, akkor akár "meg is halhatna számomra", de egy nagyvállalatnál dolgozunk, néha össze fogunk futni. Ha meg olyan dolgot próbálok meg bebeszélni magamnak, és valóságként megélni, aminek majd látom az ellenkezőjét, akkor becsavarodok, nem fogom tudni, mi a valóság, kvázi megőrülök. De örülök, hogy leírtad a saját módszered, nagyon érdekes, csak szerintem az én helyzetemben nem tudom alkalmazni.


Egyébként tudom, mi az a probléma, amitől menekül. Anyakomplexusos, és egy idős nővel volt együtt nagyon sokáig. Szerelmes lett, hirtelen kilépett abból a kapcsolatból, ami nem is volt normális, majd ezeket nem tudta feldolgozni. Sem az idős nő elvesztését, aki biztos pont volt neki, sem azt, hogy egy fiatalabb nővel az egész élete megváltozott. Ez ő:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2020. szept. 11. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!