Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is fura, ha valakinek...

Másnak is fura, ha valakinek ugyanolyan vagy hasonló kényszergondolatai vannak, mint neki?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy nekem miért furcsa, ha hasonló tüneteket hallok másoknál is.

2020. szept. 11. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Fura alatt azt érted, hogy rosszul esik, esetleg unszimpatikus lesz az az ember aki ezeket mondja?
2020. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kicsit hihetetlen, hogy más is szenvedhet ugyanattól, amitől én. :D

De nem akarom kisajátítani a dolgot, csak milyen véletlen...

2020. szept. 11. 13:50
 3/8 anonim ***** válasza:

/1-es vagyok/


Ezzel semmi baj sincs. Olyan mintha valami nem túl ismert sorozatnak vagy a rajongója, és az egyik barátodról kiderül, hogy ő is nézi. Szóval ez így előfordul. És egyébként örülsz neki, ha ilyet találsz, pl végre van aki megért? Vagy csak rácsodálkozol és ennyi?

2020. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csodálkozom is, és furának is tartom, hogy pl ami nálam kényszergondolat, az másnál egy laza gondolat és kész...
2020. szept. 11. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:

/1-es vagyok/


Aha értem! Igen ez így van, de ha megértik, hogy neked sz nehézséget okoz, akkor semmi baj. Illetve lehet tudnak segíteni, hogy te is könnyebrn vedd. Egyébként boldogulsz a gondolataiddal? Vagy nem igazán? Szóval mennyire okoznak nehézséget?

2020. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát nem feltétlenül okoz komoly gondot. Viszont ami néha fura, hogy szinte minden nap más gondolaton tudok kattogni.

De pl. Dolgozom és élem az életem..

2020. szept. 11. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:

(1-es v.)


Alvásban, pihenésben, kikapcsolódásban akadályoz? Szóval miért zavar? Egyáltalán zavar? Miben érzed, hogy hátráltat, ha hátráltat? Maga az ilyesfajta gondolkodás és a napi történtek átgondolása normális. Van aki többet és mélyebben rágódik dolgokon és van aki meg úgy szinte semennyire sem. De van egy egészséges határa, ha ez nyomaszt vagy nem tudsz pihenni akkor kicsit vissza kell fogni. Illetve ha nem akadályoz de nem szívesen csinálod, akkor is.

2020. szept. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Alvásban, pihenésben nem zavar, csak akkor, ha alvás előtt jön valami, ami kiváltja.


Vannak dolgok, amik nálam nagyon aktivizálni tudják a képzelő erőmet, ilyen pl ha olvasok egy komolyabb mentális betegség tüneteiről... Pl skizofrénia. S elkezdek kattogni rajta, s akár magamba ks beszélem kényszeresen, hogy ez biztos azért van, ez már az előjele stb stb...

Aztán tudatosul bennem, hogy ez egy jó nagy baromság és enyhül...


A legnagyobb baj, hogy szinte mindent elolvastam már a neten erről, s gyakorlatilag bármely tüneten tudok kattogni...


Ami pluszban érdekes, ha éppen jól mennek a dolgaim és lefoglalom magam, akkor gyakorlatilag semmi tünetem nincs.

2020. szept. 27. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!